Quantcast

800 km menzilli hibrit konsept

Pininfarina genişletilmiş menzilli, prize takılan dizel hibrit güç aktarım mekanizmasına sahip dört kişilik bir coupe olan Cambiano’yu Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtacak.

Konseptin her bir tekerleği için birer elektrik motoru bulunuyor.

Bu motorların her biri 60 kW ve kısa sürelerle azami 150 kW güç üretebiliyor, bu da toplamda 816 bg’ye denk geliyor.

Dizelle beslenen küçük bir türbin bataryaları şarj ediyor.

Konsept km başına yalnızca 45 gram CO2 emisyonuyla süper otomobil performansı sunuyor.

Pininfarina otomobilin sadece elektrik ile 200 km sürülebildiğini daha sonra bataryaları şarj etmek için dizel motorun devreye girip menzili 800 km’ye yükselttiğini söyledi. Araç 250 km/s azami hıza ve kısa sürelerle 275 km/s hıza ulaşabiliyor ve 0’dan 100 km/s’ye 4,2 saniyede hızlanıyor.

Pininfarina’nın ürün ve süreç geliştirme bölümü başkanı Andrea Maria Benedetto, Cambiano’nun türbininin, aynı gücü üreten içten yanmalı bir motorun yarısı ağırlıkta olduğunu söyledi.

Benedetto, “Türbin için dizel kullanmaya karar verdik, çünkü emisyonları o kadar temiz ki onu gelecekte Euro 7 uyumlu bir güç aktarım sistemi olarak düşünebiliriz” dedi.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25326053/

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

One Response to 800 km menzilli hibrit konsept

  1. FARO dedi ki:

    BEN SİZE 1000 KM LİK YAPİM.BENZİN DEPOSUNU BÜYÜLTÜNCE OLUYOR.AMAÇ BENZİNDEN KURTULMAK SİZ HALA AKARYATITA DEVAM.200 KM ELEKTRİKLE GİT SONRA MOTORİNE DEVAM.ALMANLAR AUDİYLE SADECE ELEKTRİK KULLANARAK 600 KM GİTTİ SİZ HALA YOK ŞU KADAR ELEKTİRİKLE GERİYE KALAN 3 KAT FAZLA BÜYÜK KISMI MOTORİNLE.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Yandex.Metrica