Quantcast

Audi’den Teknoloji Harikası Hybrid Motor!

eco-cars-audi-panzerspahwagen-highlights-emerging-technologies-021

Audi, hybrid (Melez) teknolojisinde rakiplerine göre geç kalmış olabilir, fakat bu alanda çalışmalara başlaması için geç değil. Üstelik Almanya’nın prestijli markası alanında en iyi olmayı hedefliyor.

Otomobil dünyasında, Audi’nin 2014 model yılı için bir plug-in hibrid A4 planı olduğu yönünde söylentiler var. Autobild dergisinde yayınlanan bir makaleye göre Audi, 2014 yılında, güncel modele göre biraz daha büyük ama daha hafif bir A4 üretmeyi planlıyor. Bu hafifliğin en önemli nedeni kullanılan metaller ve teknoloji harikası motor.

Benzinli ve elektrikli motor ile şahlandırılacak olan bu model, elektrikli motoru ile 30 ila 60 km arasında yol alıyor. Daha sonra ise, sürüş keyfini artırmak için, kendini benzinli motora bırakıyor. Motor verileri hakkında çok fazla bilgi verilmemesine rağmen CVT şanzıman ile piyasaya sürülecek olan A4′ün yakıt tüketimi konusunda çok düşük rakamlara imza atması bekleniyor.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

One Response to Audi’den Teknoloji Harikası Hybrid Motor!

  1. Mustafa Demirtaş diyor ki:

    valla dört gözle bekliyoruz elektirikli motorları.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Yandex.Metrica