Quantcast

Dünya Çevre Günü’nde Thy’ye Elektrikli Otomobil

Türk Hava Yolları (THY), 5 Haziran Dünya Çevre günü dolayısıyla, araç filosuna yüzde 100 elektrikle çalışan bir otomobil dahil etti.

Türk Hava Yolları (THY), 5 Haziran Dünya Çevre günü dolayısıyla, araç filosuna yüzde 100 elektrikle çalışan bir otomobil dahil etti.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş Hangarı’nda düzenlenen araç tanıtımının ardından İstanbul Vali Yardımcısı ve Atatürk Havalimanı Mülki İdari Amiri Ahmet Aydın ile THY Teknik A.Ş Genel Müdürü İsmail Demir elektrikle çalışan otomobille apronda tur attı. Sıfır emisyonlu Renault Fluence marka otomobil, çalışanlar tarafından da dikkatle incelendi. Törende katılımcılara, çevre günü dolayısıyla ‘100 yeşil adım’ kitabı ve tohumlu kalem hediye edildi.

Araçta özellikle hiç ses olmadığını belirten Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Aydın, “Hatta bir müddet araç çalışmıyor, diye bekledik. Sonra kullandık. Saatte 150 hıza ulaşabiliyor. Ancak apronda bunu denemedik. Yaptığı hizmet çok önemli. Örnek olacak bir davranış. İnşallah öbür firmalara örnek olacak. Çevreye duyarlı oldukları için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

“Araç filomuza elektrikli otomobil ekleyerek, çevreye duyarlı olduğumuzu gösterdik.” diyen THY Teknik A.Ş. Genel Müdürü İsmail Demir, “Daha çok yeni olan elektrikli araç kullanımına vurgu yapmak istedik. Bunu da tüm kamuoyunun yakından takip ettiği apronda gerçekleştirerek, yolcuların ve çalışanların dikkatini çekmeye çalıştık.” şeklinde konuştu.
CİHAN

Kaynak: http://www.haberimport.com/haber/dunya-cevre-gununde-thyye-elektrikli-otomobil-94464.htm#ixzz1x9KxvRaC

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Arama:

  • thy 5 haziran dünya çevre günü

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Yandex.Metrica