Quantcast

Elektrikli Kangoo Ödül Aldı

Elektrikli hafif ticari Renault Kangoo ZE 2012 yılının uluslararası ticari aracı ödülünü aldı. Renault’dan yapılan yazılı açıklamada, ödülün, konusunda uzman 22 Avrupalı gazeteciden oluşan jüri tarafından verildiği, jürinin elektrik motorlu ticari aracın sıfır emisyon konusundaki üstünlüğünün yanı sıra pazarın beklentileri doğrultusundaki işlevsel ve ekonomik özelliklerini de değerlendirdiği kaydedildi.

Açıklamada, Danimarka’da otomobil gazetecileri jürisi tarafından verilen ”2012 yılının ticari aracı” ödülü ve İrlanda’da filo taşımacılık ödüllerinde uzman bir jüri tarafından verilen ”2012 ticari yeşil taşıma filosu” ödülünden sonra, bu ödülün Kangoo Z.E.’nin kazandığı üçüncü ödül olduğu vurgulandı.

Bir üretici tarafından fabrikada tamamen üretilen ”yüzde 100 elektrik motorlu ilk hafif ticari araç” olan Kangoo Z.E.’nin, bataryanın taban saçı altına yerleştirilmesi sayesinde termik versiyonla aynı yükleme kapasitesini ve aynı boyutları koruduğu bildirildi.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Yandex.Metrica