Quantcast

Erdoğan, elektrikli otomobile bindi

Oyak Renault Türkiye tarafından üretilen ve bu ay içinde satışa çıkacak yerli elektrikli otomobillerden ilki Başbakanlık’a teslim edildi.
Beş ay önce aracın test sürüşünü yapan ve çok beğenen Başbakan Erdoğan, Başbakanlık’a hibe edilen otomobili bugün teslim aldı. Dolmabahçe Başbakanlık Ofisi’nde gerçekleşen teslim töreninde Erdoğan, elektrikli otomobili beş ay sonra bir kez daha kullandı.

Başbakan Erdoğan, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Oyak Renault Otomobil Fabrikaları Genel Müdürü Tarık Tanalıoğlu ile Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar ile 06 BK 1010 palakalı otomobile bindi.

Oyak’ın Bursa fabrikasında üretilen Elektrikli otomobili çok beğendiğini söyleyen Erdoğan, “Gerçekten çok çok sessiz. Nazik bir araç. Gördüğümaüz kadarıyla 150 km’ye kadar çıkabiliyor” diye konuştu. Elektrikli otomobiller için Türkiye genelinde istasyonların yapıldığını hatırlatan Erdoğan, “Çevre dostu bir araç olma noktasında bizim için önemli olacak. Hava kirliliği noktasında, temiz havayı teneffüs etmede, katkısı olacak. Ben doğrusu bu adımı çok önemli bir adım olarak görüyorum” dedi.

FİYATI 60 BİN TL

Otomobilin anahtar teslim fiyatının 60 bin TL olduğu bilgisine veren Erdoğan, bu otomobilden 4 bin adetinin üretilmiş vaziyette olduğunu da sözlerine ekledi. Oyak Renault Otomobil Fabrikaları Genel Müdürü Tarık Tanalıoğlu da üretim kapasitesinin 30 bin olduğunu ve üretimin zamanla artacağını söyledi.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

2 Responses to Erdoğan, elektrikli otomobile bindi

  1. BURHAN İVELİK dedi ki:

    bence çok aslında ucuz görünsede MALESEF ÖYLE DEĞİL.zira fiatı gerçekten normal ama dolara bağlı akü kıralama aylık gider yıllık gidere eklendiğinde yılda 300 lira olan aylık giderli bir bmw x 3 ten daha masraflı otomobil oluyor.uzuzluk neresinde mesafe 160 klm.bilemedin 180 klm.olsun bir kere sabit istasyonların devreye girmesi en az 2 yılı alacak istasyonlarda akü çıkarma takma değişim nerden baksan 3 misli zaman alacak.üstüne birde yüksek fiatlı akü kiralama hadi 100 lira olsa neyse 300 lira üstelik dolara bağlı.dolarında düşmiyeceğine göre üstelik elektrikte düşmiyeceğine göre bence bu şekil renault un satışı belirtilen çizgiyi geçemez.bence bunda chevrolet volt satışı renoyu fazlasıyla katlar.renaut buna önlem almazsa üretilen araçlar hepsi elinde kalır.bunu zaman daha iyi gösterecektir.bunları çok iyi hesap etmek lazım ben aslında iyi bir oto tamircisi ve ustasıyım.aynı zamanda sertifikalıyım.yetki belgem var.hiç bir otomobil reklamının yalakalığınıda asla yapmam en ince detaylarına kadar takip ediyorum.şu anda önde chevrolet volt elekrikli satışı%90 renaulttan fazla olur.bence bunu iyice enine boyuna kendilerinin takip etmesi araştırması.fiatta gerekli makul ölçülere göre hareket etmesi daha uygundur.

  2. Sürekli Aydınlık için 1DK Karanlık dedi ki:

    Elektrik üretmek için Doğalgaz, Petrol yakan bir ülkeyiz. 40’ı depoya 60’ı devlete. Elektrikli araç kullansa dahi 60’ı devlete. Elaleme ileriye gidiyoruz diye mesaj veriyoruz; beriye bizlere doğru da baksanız?

    Motorun ömrü boyunca yiyeceği mazot parasıda peşinen üstüne eklenmiş bir fiyatla fabrika yenileme masraflarını çıkardıktan sonra umarım teşvik’i fiyatlara yansıtılıp sunulur.
    Gerçi korkarak yaklaşmakta olmaz kimisi hep yolda, şehir içi için ise gerçekten ideal. Şirkete git gel şarj. Ayda 100TL. Üniversiteyi kazanan gençlerimizde yakıtı harçlıklarından çıkartırlarsa ne trafik nede otopark dayanır 🙂 Çocuklar ders çalışmaya gelmiş priz arıyor 🙂 Umarım yanında Solar enerji santrellerinden de bahsedilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Yandex.Metrica