Quantcast

Gökçek, Renault’un elektrikli otomobil siparişlerini askıya aldı

Renault-Mais Genel Müdürü, Fransa ile yaşanan krizin Türkiye’deki faaliyetlerini etkilemeyeceğini söyledi.

CNBC-e’ye konuşan Aybar, “Bunlar politik gelişmeler. Bizler hem sanayi, hem ticarette büyük yatırımları olan global bir markanın Türkiye’deki yerli şirketiyiz. Biz işimize bakıyoruz açıkçası. Türkiye’ye güveniyoruz. Gelişmesine yıllardır önemli katkılar yapıyoruz. Türkiye’ye katkı yapmaktan memnunuz. Türkiye’ye güvenimiz ve inancımız sürecek, yolumuza devam edeceğiz” dedi.

İbrahim Aybar, Türkiye’de 2012 hedeflerini, yatırım planlarını siyasi olaylardan bağımsız belirlediklerini kaydetti.

ELEKTRİKLİ FLUENCE’A KAMU İLGİSİ SÜRÜYOR

Renault’nun Bursa’da üretimine başladığı elektrikli Fluence’a kamu ilgisinin sürdüğünü belirten Aybar, “Çok büyük talep gelmişti, siparişler gelmişti, Herhangi bir iptal olmadı. Aklıselim ve sağduyu ile bu meseleler gayet kolay yönetilebilir” diye konuştu. Eylül ayı itibariyla kamunun 161 adet elektrikli Fluence siparişi olmuştu.

FRANSIZ HÜKÜMETİYLE TEMASTAYIZ

Aybar, şirketin Fransız yöneticilerinin soykırım iddialarıyla ilgili yasa teklifi konusunda Fransız hükümetiyle temas halinde bulunduklarını belirtti. Renault’nun yüzde 15’i Fransız devletinin elinde bulunuyor

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

One Response to Gökçek, Renault’un elektrikli otomobil siparişlerini askıya aldı

  1. serhat ÇÖMEZ dedi ki:

    türkiye.fransa.israil.3 devlet ortadoğu ve avrasyayı paylaşmalarında ..abd.ingiltere..abd..haraç ödemede anlaştılar..gündemi karıştırıyorlar..gerisi yalan..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Yandex.Metrica