Quantcast

Peugeot 208 Hybrid FE

Fransız üretici Peugeot bu yıl Frankfurt’a iddialı geliyor. Sportif modellerin yanında tanıtılacak olan hibrit 208 konsepti, farklı bir motor grubunun yanında aerodinamik ve teknolojik geliştirmelere de sahip.

Peugeot 208 Hybrid FE, Frankfurt’u sallayacak

İlk bakışta standart modellerden çok farklı görünmese de aracın hava sürtünme katsayısı %25 aşağıya çekilmiş. Yenilenen ön tampon, kameralarla değiştirilmiş yan aynalar, inceltilmiş 19 inç çaplı jantlar, difüzör ve tamamen yenilenmiş arka kısım aerodinamik başarının arkasında yatan detaylar.

Kompozit malzemelerden üretilmiş gövdesi sayesinde giriş seviyesi 208 modeline göre bile %20 hafifleyen otomobilin performansı da bu sayede artmış.

Kaputunun altında 68 beygir güç üretebilen 1.2 litre hacimli benzinli üniteyle 40 beygir gücünde bir elektrik motoru yer alan konsept 5 ileri vitesli yarı otomatik şanzımanıyla 0’dan 100 km/s sürate 8 saniyede ulaşabiliyor. Sadece elektrik enerjisiyle 20 km menzile sahip olan aracın ortalama yakıt tüketimiyse 2 litre/100 km olarak açıklandı.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

One Response to Peugeot 208 Hybrid FE

  1. hazım dedi ki:

    Bataryası Lifepo4 bataryamı acaba?. Satış fiyatı ne olacak?
    Uygunsa alınır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Yandex.Metrica