Quantcast

Yeni Audi A8 Hibrit çok şaşırtacak

2 litre hacminde TFSI motoru ve elektrikli güç kaynağı ile hibrit otomobilin toplam güç çıkışı 245 bg. Maksimum torku 480 Nm olan aracın 0-100 km/s hızlanması 7,7 saniye, azami hızı 235 km/s.

Otomobil gücünü 8 vitesli otomatik şanzımanı ile aktarıyor. Lityum-iyon batarya paketi 1,3 kW saat kapasitesinde. Sadece elektrik gücü ile sürülmek istendiğinde aracın azami hızı 100 km/s menzili ise 3 km.

2 litre motorlu A8’e uygulanan hibrit sistemin getirdiği ilave ağırlık 130 kg.

Otomobilin şasisinde alüminyum süspansiyon ve yeni elektrik destekli direksiyon sistemi kullanılmış. Yoğun miktarda alüminyum kullanılan, Audi’nin ASF olarak adlandırdığı teknoloji sayesinde aracın gövdesi 231 kg ağırlığında (uzun şaside 241 kg).

Şirket aracın kabinin kalitesinin ‘el işçiliği’ seviyesinde olduğunu söyledi. Havalandırmalı ve masaj yapan koltuklar aksesuar olarak sunulmuş.

Hibrit otomobilde Bose marka ses sistemi standart donanımda ama daha fazlasını isteyenler için 19 hoperlörlü Bang & Olufsen marka gelişmiş bir ses sistemi de sunulmuş.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

2 Responses to Yeni Audi A8 Hibrit çok şaşırtacak

  1. ERHAN dedi ki:

    MENZİLİ DOGRU YAZDIGINIZDAN EMINMISINIZ BEYLER?

  2. FARO dedi ki:

    3 km çokmuş ya.1,5 km olsaydı iyi olurdu.git git bitmez şimdi bu 3 km.!!!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Yandex.Metrica