BMW Elektrikli Araçlarını Kızılötesi ile Isıtacak

BMW Elektrikli Araçlarını Kızılötesi ile Isıtacak

24 Eylül 2012 0 Yazar: ElektrikliOto

Elektrikli otomobiller giderek daha da üzerinde düşünülen bir konu haline gelmeye başladı. Hal böyle olunca birçok firma elektrikli araçları daha kullanışlı ve kullanıcı dostu hale getirmeye çalışıyor.

Bu durumun son örneklerinden biri de BMW tarafından ortaya atılan projede gizli. BMW’nin geliştirdiği sisteme göre kapılara ve kabin tabanına yerleştirilen paneller termal ışınım yoluyla yolcuları ısıtıyor. Bu sistemin pek çok artısı bulunuyor. Bunlardan ilki elektrikli araçların ısıtma sistemlerinin verimini ciddi oranda artıracak olması. Geleneksel sistemlere göre daha az enerji harcayan bu ısıtma çözümü, elektrikli araçların menzilinin uzamasına epey katkı sağlayacak. Belirtilen verilere göre bu rakam %30 civarında.

Fanlara ve vantilatörlere de ihtiyaç duymayan sistem son derece sessiz çalışıyor. Bunun yanında kabin içerisini bir dakika gibi kısa bir sürede istenen sıcaklığa ulaştırabiliyor.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Arama:

  • www elektriklioto com
  • bmw elektrikli
  • bmw elektrikli araba

Related Images: