CLK, FİLOSUNA 5 ELEKTRİKLİ ARAÇ İLAVE ETTİ

CLK, FİLOSUNA 5 ELEKTRİKLİ ARAÇ İLAVE ETTİ

04 Mart 2016 0 Yazar: ElektrikliOto

CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş. araç filosunu, bünyesine kattığı 5 adet elektrikli otomobille güçlendirdi
CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş., çağın gereksinimlerine uygun, çevre ve doğa dostu 5 elektrikli otomobili daha filosuna kattı. CLK Akdeniz Elektrik Müşteri Hizmetleri binası önünde elektrikli otomobillerin tanıtımı yapıldı. Tanıtıma CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Halit Bakan, Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Murat Yiğit ve çalışanlar katıldı.

Programda konuşan Bakal, çağın gereksinimlerinden yola çıkarak, çevre kirliliğine hiçbir katkısı olmayan,karbonmonoksit salınımı yapmayan çevreye duyarlı araçları bünyelerine kattıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Renault Zoe marka elektrikli otomobillerin 15 günlük testlerinin başarıyla yapıldığını aktaran Bakal, “ 150 kilometreye varan menzil tespit edildi. 50 dakikada şarj olabilen araçlardan birisi Alanya işletmemizde, diğer 4 aracın Antalya merkez kampüste kullanılacak. Her iki merkezde de hızlı şarj üniteleri kullanılacak. ZOE arabalar yüzde 100 elektrik enerjisine sahip,65 kw(88bg) güç üreten elektrikli, motor ile çalışıyor. Tam dolu akü ile 10 kilometrelik mesafede 9 liralık enerji harcıyor. Zamanla bu araçlarının sayısını arttırmayı hedefliyoruz” dedi.
Kurdele kesiminin ardından Bakal ve Yiğit, elektrikli otomobille sürüş yaptı.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: