Devrim YaratanElektrikli Otomobil

Devrim YaratanElektrikli Otomobil

11 Aralık 2011 0 Yazar: ElektrikliOto

Opel Ampera – Devrim YaratanElektrikli Otomobil 42.900* Avrodan Başlayan Fiyatlarla Satılıyor.

Çevre Dostu: 40-80 km’lik elektrikli sürüş
Özgürlük: Batarya 6 saatte tekrar şarj oluyor;sınırsız elektrikli sürüş yapılabiliyor.
Menzil Endişesi Yok: 500 km’yi aşkın bir sürüşmenzili
Geniş: Beş kapılı ve dört koltuklu Ampera’da cömertbagaj alanı bulunuyor.
Dinamik: Sessiz tork ve uçuş hissi
Ampera rezervasyonları başladı

Rüsselsheim. Elektrikli hareketşimdi başlıyor. Bugünden başlayarak Opel, Avrupa’nın genişletilmiş menzilesahip olan ilk elektrikli aracı Ampera’nın rezerve edilmesi işlemlerinebaşlıyor.

Elektrikle hareket, egzoz emisyonlarını ve petrole olan bağımlılığıazaltmada en iyi çözüm. Ancak eğer elektrikli araçlar, çevreye ve toplumaönemli yararlar sağlayacaksa, yalnızca şehir gezginlerine değil çok daha genişkullanıcı kitlelerine çekici gelmelidir. Artık bu iddialı hedef, devrim yaratanAmpera elektrikli araba ile daha ulaşılabilir hale geldi.

Sürücülerin birçoğu, Ampera gibi elektrikli araçları çok daha kolaykabul edecekler. Bunun nedeni, güçlü 16 kWs’lik lityum iyon bataryasına ekolarak, sürüş menzilini artıran benzersiz bir elektrikli çekiş sistemine sahipolması. Yenilikçi Ampera, sıfır egzoz emisyonu ve mükemmel performans gibigelişmiş bataryalı elektrikli araçların tüm avantajlarını sunarken, sınırlımenzil ya da büyük bir bataryanın şarj edilmesi için geçen ve aracınkullanılamadığı uzun saatler gibi tipik dezavantajlarla performans ve konfordanödün vermiyor.

Bu özellikler beş kapılı, dört kişilik Ampera’nın, sahiplerine bataryagücünün tükenmesi nedeniyle yolda kalma endişesi olmadan istedikleri yere,istedikleri zaman gitme özgürlüğünü sunan, Avrupa’daki ilk elektrikli otomobilolmasını sağlıyor. Tavan model için Avrupa’da üreticinin önerdiği perakendesatış fiyatı KDV dahil 42.900 avrodan başlıyor. Almanya’da %19 KDV ileAmpera’nın net fiyatı 36.050 avro. Aksesuar seviyeleri pazardan pazarafarklılık gösterdiğinden fiyatlar her ürkede farklı olabilir.

Bir Ampera ayırtmak isteyen müşteriler, çevrimiçi kayıt olup bir“eÖncü” olarak özel haberleri alabilir ve elektrikli otomobiliyle test sürüşüyapma şansını yakalayabilir. Ayrıca, Avrupa’nın ilk pratik, elektrikli aileotomobiline ilk sahip olan kişilerden biri olma fırsatına da sahip olabilir.Satışlar çoktan başladı.

Almanya ve Hollanda’da olduğu gibi Türkiye’de de Ampera’nızı rezerveedebilirsiniz.

http://www.opel-ampera.com/index.php/tur/ampera/reserve_ampera

Bazı rakipler, elektrikli otomobiller için tekliflerini iki bölümeayırmayı seçiyorlar: araç için bir taban fiyat ve batarya paketi için birkiralama ücreti. Batarya kiralama ücreti vurgulanmadığından bu fiyatlar çekicigörünebilmektedir; fakat batarya kiraları yıllar boyunca her ay ödeneceğindentoplam maliyet, araç ve bataryayı içeren toplam fiyat ile neredeyse aynıolmaktadır. Opel’in fiyatlandırma programı, aracın ve bataryanın toplamfiyatını vererek karışıklıkları ortadan kaldırmaktadır. Opel, müşterilerinAmpera için ödeme ve finansal kiralama programları tercihleri konusunda daaraştırmalar yapıyor. Şirket, bu seçenekleri daha sonra duyuracak.

Opel’in Başkan Yardımcısı Alain Visser, “Ampera yeni bir e-mobilitesınıfı tanımlıyor. Başka hiçbir elektrikli otomobilde, Opel Ampera gibibireysel ulaşım özgürlüğü bulunmuyor,” diyor ve sözlerini “Hiçbir husustan ödünvermedik. Ampera, keyifli sürüş sunan ve birçok iyi özellikle donatılmış çokgüzel bir otomobil,”diyerek destekliyor.

Soğuk havalardan etkilenmeyengüvenilir batarya

Ampera, çok çeşitli iklimlerde çalışabilecek bir elektrikli araçtır.İlk 40-80 km’lik menzil için 16 kWs’lik bataryada depolanmış enerji kullanılır.Bataryanın sağladığı elektrik ile sürüş yapılırken Ampera, benzin tüketmez vedoğal olarak CO2 salınımında bulunmaz.

Bağımsız araştırmalar, Avrupalıların yaklaşık %80’inin günde 60 km’dendaha az bir sürüş yaptığını göstermektedir. Yani Ampera, bu tür sürücüleringereksinimlerini karşılayacaktır. Ampera’nın batarya gücü tükendiğinde,herhangi bir 230 V/10 A bir ev tipi prize takılarak 6 saat içinde tamamentekrar şarj edilebilmektedir. Batarya kısa süre içinde şarj olabildiği içinbirçok Ampera sadece batarya gücüyle kullanılabilecektir.

Eğer daha uzun yolculuklar gerekiyorsa, benzinli motor jeneratör,toplam sürüş menzilini dolu bir depo ile kesintisiz biçimde 500 km’nin deüzerine çıkarabilmektedir. Bu menzil genişletme teknolojisi, Ampera’nın tümaile tarafından, hiçbir endişe yaşanmadan günlük olarak kullanılabileceğianlamına gelmektedir.

Elektrikli araçların çevre açısından önemli avantajlar sunması için çoksayıda satılmaları gerekmektedir. Genişletilmiş menzile sahip Ampera gibielektrikli araçlar, yaşam tarzında çok az değişiklik gerektirdiklerinden buhedefe çok daha kolay biçimde ulaşılmasına yardımcı olacaktır.

Harika tasarım. Kesinliklebir Opel.

Ampera, Opel’in yeni tasarım dilinin karakteristik özelliklerine sahip.Belirgin bir ızgara, büyük Opel logosu ve bumerang şekilli ön farlar.Ampera’nın her unsuru, verimli olacak şekilde tasarlandı ve analiz edildi. Busayede Ampera, piyasadaki en aerodinamik ve enerji açısından en verimliaraçlardan biri.

İçine bakıldığında ise, Ampera’da gelişmiş araçlarda bulunan yüksekkaliteli özellikler yer alıyor. Bose hoparlörlerden dokunmatik ekranlara, bütünözellikleriyle bu otomobil 21. yüzyılın teknolojisini gözler önüne seriyor.

Ampera, Avrupa’daki birçok uzmanın beğenisini kazanmaya devam ediyor.What Car internet sitesinde Yılın En Çevreci Aracı’na ek olarak EcoBestödülleri, Fransa’daki L’Automobile dergisi tarafından verilen yenilikçiliködülüne ek olarak Polonya’daki Auto Swiat tarafından verilen en iyi elektrikliotomobil ödülü, bunlardan sadece birkaçı.

* Üreticitarafından önerilen perakende satış fiyatı.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: