Elektrikli Opel Ampera’nın satış fiyatı 42.900 Euro, batarya kirası yok

Elektrikli Opel Ampera’nın satış fiyatı 42.900 Euro, batarya kirası yok

05 Şubat 2012 7 Yazar: ElektrikliOto

Elektrikli Opel Ampera’nın satış fiyatı 42.900 Euro, batarya kirası yok .

Araç tipi: 5 kapılı, önden çekişli hatchback
Kategori: Elektrikli Araç (uzun menzil kapasitesine sahip)
Şasi: bağımsız ön McPherson süspansiyon kolları, arka bileşik bağlantılı krank aks, dört tekerlekte disk frenler, maksimum enerji tutmak tam rejeneratif frenler, elektrik yardımlı direksiyon
Koltuk kapasitesi: Dört

Performans
Maksimum Hız (km/h):161
EV menzili (km): 60 (MVEG çevrimi)
Opel Ampera Toplam menzil (km): 500

Boyutlar
Dingil açıklığı (mm) 2685
Uzunluk (mm) 4404
Genişlik (mm) 1798
Yükseklik (mm) 1430
Yük hacmi (L) 301Opel

Ampera Akü Sistemi Tipi: lityum iyon Enerji (kWh) 16
Elektrikli tahrik ünitesi Güç (kW / bg): 111 / 150
Tork (Nm): 370
Dış Görünüm Tekerlek ve lastik boyutu: 17 inç dövme alüminyum tekerlekler üzerinde özel tasarımlı düşük yuvarlanma dirençli lastikler. Rüsselsheim.

Elektrikli hareket şimdi başlıyor. Bugünden başlayarak Opel, Avrupa’nın genişletilmiş menzile sahip olan ilk elektrikli aracı Ampera’nın rezerve edilmesi işlemlerine başlıyor. Elektrikle hareket, egzoz emisyonlarını ve petrole olan bağımlılığı azaltmada en iyi çözüm.

Ancak eğer elektrikli araçlar, çevreye ve topluma önemli yararlar sağlayacaksa, yalnızca şehir gezginlerine değil çok daha geniş kullanıcı kitlelerine çekici gelmelidir. Artık bu iddialı hedef, devrim yaratan Ampera elektrikli araba ile daha ulaşılabilir hale geldi.

Sürücülerin birçoğu, Ampera gibi elektrikli araçları çok daha kolay kabul edecekler. Bunun nedeni, güçlü 16 kWs’lik lityum iyon bataryasına ek olarak, sürüş menzilini artıran benzersiz bir elektrikli çekiş sistemine sahip olması.
Yenilikçi Ampera, sıfır egzoz emisyonu ve mükemmel performans gibigelişmiş bataryalı elektrikli araçların tüm avantajlarını sunarken, sınırlı menzil ya da büyük bir bataryanın şarj edilmesi için geçen ve aracın kullanılamadığı uzun saatler gibi tipik dezavantajlarla performans ve konfordan ödün vermiyor.

Bu özellikler beş kapılı, dört kişilik Ampera’nın, sahiplerine batarya gücünün tükenmesi nedeniyle yolda kalma endişesi olmadan istedikleri yere, istedikleri zaman gitme özgürlüğünü sunan, Avrupa’daki ilk elektrikli otomobil olmasını sağlıyor.

Tavan model için Avrupa’da üreticinin önerdiği perakende satış fiyatı KDV dahil 42.900 avrodan başlıyor. Almanya’da %19 KDV ile Ampera’nın net fiyatı 36.050 avro. Aksesuar seviyeleri pazardan pazara farklılık gösterdiğinden fiyatlar her ürkede farklı olabilir.

Bir Ampera ayırtmak isteyen müşteriler, çevrimiçi kayıt olup bir Öncü olarak özel haberleri alabilir ve elektrikli otomobiliyle test sürüşüyapma şansını yakalayabilir.
Ayrıca, Avrupa’nın ilk pratik, elektrikli aileotomobiline ilk sahip olan kişilerden biri olma fırsatına da sahip olabilir.Satışlar çoktan başladı. Almanya ve Hollanda’da olduğu gibi Türkiye’de de Ampera’nızı rezerve edebilirsiniz.
Bazı rakipler, elektrikli otomobiller için tekliflerini iki bölüme ayırmayı seçiyorlar: araç için bir taban fiyat ve batarya paketi için bir kiralama ücreti.
Batarya kiralama ücreti vurgulanmadığından bu fiyatlar çekici görünebilmektedir; fakat batarya kiraları yıllar boyunca her ay ödeneceğinden toplam maliyet, araç ve bataryayı içeren toplam fiyat ile neredeyse aynı olmaktadır. Opel’in fiyatlandırma programı, aracın ve bataryanın toplam fiyatını vererek karışıklıkları ortadan kaldırmaktadır.
Opel, müşterilerin Ampera için ödeme ve finansal kiralama programları tercihleri konusunda da araştırmalar yapıyor. Şirket, bu seçenekleri daha sonra duyuracak. Opel’in Başkan Yardımcısı Alain Visser, Ampera yeni bir e-mobilite sınıfı tanımlıyor. Başka hiçbir elektrikli otomobilde, Opel Ampera gibi bireysel ulaşım özgürlüğü bulunmuyor, diyor ve sözlerini Hiç bir husustan ödün vermedik.

Ampera, keyifli sürüş sunan ve bi rçok iyi özellikle donatılmış çok güzel bir otomobil,diyerek destekliyor. Soğuk havalardan etkilenmeyen güvenilir batarya Ampera, çok çeşitli iklimlerde çalışabilecek bir elektrikli araçtır.İlk 40-80 km’lik menzil için 16 kWs’lik bataryada depolanmış enerji kullanılır.
Bataryanın sağladığı elektrik ile sürüş yapılırken Ampera, benzin tüketmez ve doğal olarak CO2 salınımında bulunmaz. Bağımsız araştırmalar, Avrupalıların yaklaşık %80’inin günde 60 km’dendaha az bir sürüş yaptığını göstermektedir.

Yani Ampera, bu tür sürücüleringereksinimlerini karşılayacaktır. Ampera’nın batarya gücü tükendiğinde, herhangi bir 230 V/10 A bir ev tipi prize takılarak 6 saat içinde tamamen tekrar şarj edilebilmektedir. Batarya kısa süre içinde şarj olabildiği içinbirçok Ampera sadece batarya gücüyle kullanılabilecektir.

Eğer daha uzun yolculuklar gerekiyorsa, benzinli motor jeneratör,toplam sürüş menzilini dolu bir depo ile kesintisiz biçimde 500 km’nin de üzerine çıkarabilmektedir. Bu menzil genişletme teknolojisi, Ampera’nın tümaile tarafından, hiçbir endişe yaşanmadan günlük olarak kullanılabileceğianlamına gelmektedir.
Elektrikli araçların çevre açısından önemli avantajlar sunması için çoksayıda satılmaları gerekmektedir. Genişletilmiş menzile sahip Ampera gibi elektrikli araçlar, yaşam tarzında çok az değişiklik gerektirdiklerinden bu hedefe çok daha kolay biçimde ulaşılmasına yardımcı olacaktır. Harika tasarım. Kesinlikle bir Opel. Ampera, Opel’in yeni tasarım dilinin karakteristik özelliklerine sahip.Belirgin bir ızgara, büyük Opel logosu ve bumerang şekilli ön farlar.Ampera’nın her unsuru, verimli olacak şekilde tasarlandı ve analiz edildi. Bu sayede Ampera, piyasadaki en aerodinamik ve enerji açısından en verimliaraçlardan biri. İçine bakıldığında ise, Ampera’da gelişmiş araçlarda bulunan yüksekkaliteli özellikler yer alıyor. Bose hoparlörlerden dokunmatik ekranlara, bütün özellikleriyle bu otomobil 21. yüzyılın teknolojisini gözler önüne seriyor.

Ampera, Avrupa’daki birçok uzmanın beğenisini kazanmaya devam ediyor.What Car internet sitesinde Yılın En Çevreci Aracı’na ek olarak EcoBestödülleri, Fransa’daki L’Automobile dergisi tarafından verilen yenilikçiliködülüne ek olarak Polonya’daki Auto Swiat tarafından verilen en iyi elektrikliotomobil ödülü, bunlardan sadece birkaçı.

Not:ABD Başkanı Barack Obama, NATO zirvesindeki yoğun temas trafiğine bir süre ara vererek, General Motors’un (GM) gelecek yıl Avrupa’da piyasaya çıkaracağı yeni melez elektrikli arabanın reklamını yapmıştı. Zirvenin yapıldığı merkezde, GM Opel’in Ampera adlı arabayı inceleyen Obama, Bu, Amerikan yapımı bir araba. Avrupa’da satmaya başlayacağız demişti. Obama, arabanın geleceğin teknolojisi olduğunu kaydetmişti.