Koç’tan yerli oto açıklaması!

Koç’tan yerli oto açıklaması!

11 Nisan 2013 0 Yazar: ElektrikliOto

Koç Holding CEO’su Turgay Durak, yerli otomobil üretiminin çok ciddi marka yatırımı, bayi ve servis ağı gerektirdiğini vurgulayarak, “Satışta ise en azından Avrupa, tercihen de kıtalararası satış performansı yakalamanız lazım. Biz niye girmiyoruz, çünkü bu şartlarda rantabl bulmuyoruz” diye konuştu.

‘BİLİMSEL TUTUM GIPTA ETTİRİYOR’

Genel kurulda konuşan Durak, elektrikli ve hibrit oto üretimiyle ilgili de farklı görüşler bulunduğunu, bu kategorilerin pazar payının düşük kalacağına inananların da olduğunu söyledi. Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç ise, “Hükümetimizin ve ekonomik faaliyetleri düzenleyen resmi kuruluşların gerçekçi, bilimsel ve disiplinli tutumları birçok ekonomik göstergenin eskiden gıpta ile gözlemlediğimiz seviyelerde oluşmasını sağladı” dedi. Koç ayrıca, holding olarak mevcut kalıplar ve sınırlar içinde kalmakla gelişme sağlanamayacağı inancıyla inorganik büyüme fırsatlarını devamlı takip ettiklerini dile getirdi.

‘BORCU SINIRLAMAK DİRENCİMİZİ ARTTIRDI’

Koç Holding Başkanı Mustafa Koç da, dünyanın global krizin artçılarıyla sallanmaya devam ettiğini kaydederek, süreç belirsizliklerle dolu olsa da geleceğe heyecanla baktıklarını dile getirdi. Koç, gelişmeleri fırsata çevirme konusunda etkin bilanço yönetiminin önemli olduğunu söyleyerek, spekülatif döviz pozisyonlarının bulunmamasının, borçluluğun belli bir seviyede tutulmasının dirençlerini artırdığını vurguladı.