Mission E’nin kod adı J1 olacak!

Mission E’nin kod adı J1 olacak!

13 Şubat 2016 0 Yazar: ElektrikliOto

Porsche’nin yeni tamamen elektrikli otomobili için özel bir platform geliştirdiği söyleniyor

Porsche’nin ilk tamamen elektrikli otomobilinin detayları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor. 2020’den önce tanıtılacağı iddia edilen yeni otomobilin “J1” kod adı ile anılacağı ve sıfırdan geliştirilmiş özel bir platform üzerinde yer alacağı söyleniyor. Bu durum Porsche’nin ilk elektrikli otomobilinin Volkswagen’in ikinci jenerasyon Phaeton’u da üzerinde taşıyacak olan yeni platformundan farklı bir platformda yer alacağını gösteriyor.

Ön gösterimi geçtiğimiz yılın sonunda Mission E konsepti ile yapılan yeni modelin gelişiminin başında, geçmişte Porsche’nin ürün stratejisi ve Boxster modelinin geliştirilmesi ile yetkili olan Stefan Weckbach yer alıyor. Sıfır emisyonlu Porsche’nin 700 milyon euro’luk yatırım ile birlikte Stuttgart-Zuffenhausen’da 1.000 yeni iş olanağı yaratacağı söyleniyor.

Porsche Mission E konseptinin üretim versiyonunun 531 km’lik menzil sunacak lityum-iyon pil grubuna sahip olacağı söylenirken otomobilin iki elektrik motorundan 600 bg’den fazla güç üretmesi bekleniyor. 0-100 km/s hızlanmasını 3.5 sn’de tamamlaması beklenen yeni modelin, konsept otomobilin Porsche Turbo Şarj sistemine sahip olabileceği de söylentiler arasında. Porsche bu teknolojinin otomobilin pil grubunu 15 dakikada yüzde 80 doldurduğunu açıklamıştı.

http://otomobil.haber3.com/mission-enin-kod-adi-j1-olacak-haberi-42484.htm#ixzz404p46gBZ

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: