Quantcast

Yerli otomobil 2016‘da yolda

Begler A.Ş., tamamen elektrikli olan yerli otomobilin satışına 2016’da başlayacaklarını açıkladı.

Begler A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Ar-Ge Projeleri Sorumlusu Melih Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, firmanın 2013 yılında elektrikli araçlar konusunda çeşitli çalışmalar yapmak amacıyla kurulduğunu bildirdi. Bir ulusal elektrikli Otomobil markası oluşturmak için yola çıktıklarını ifade eden Yıldız, şöyle konuştu:

“Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla alt sistemler bazında ve alan konularında iyi bir yol kat ettik. Farklı model çalışmaları da yapıyoruz. Devam eden iki farklı elektrikli araç modelimiz var. Alt sistemlere yönelik çalışmalarımız da devam ediyor. Elektrikli araçların kritik denebilecek teknolojileriyle ilgili alan çalışmaları yaptık. Modellerimiz kendi pazarını oluşturabilecek nitelikte araçlar. Elektrikli araçlarımızı 2015 yılının sonunda prototip olarak yürüteceğiz. 2016 yılında seri üretime başlamayı düşünüyoruz. Modeli tamamladıktan sonra 2016 senesinde müşterilerimize ve vatandaşlarımıza araç satışına başlayacağız.”

“Devrim’in Eskişehir’de yapılması motivasyon veriyor”

Yıldız, pazardaki araçlarla rekabet edip, onların pazarını kapmayı değil mevcut ihtiyaçtan doğan boşluğu tamamlamayı amaçladıklarını vurguladı. Şarj istasyonunun elektrikli araçların en önemli parçalarından biri olduğunu anlatan Yıldız, şunları söyledi: “Şarj istasyonlarında hazırladığımız üç modelle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Gelecek yıl endüstriyelleşmesini tamamlayıp, ürün olarak satışına başlayacağız. Bu konuda 3 farklı üniversiteyle çalışıyoruz ve iyi yol aldık. Türkiye’nin ilk yerli otomobili Devrim’in Eskişehir’de yapılması bize motivasyon veriyoruz. Devrim’in kaldığı yerden bayrağı alıp, bu kez devam ettirmeyi istiyoruz.”

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

3 Responses to Yerli otomobil 2016‘da yolda

 1. fatih dedi ki:

  30.000 tl olsun pil kirası olmasın hemen alalım

 2. can pervane dedi ki:

  aynen pil kirası gibi bir saçmalık olmasın isterse 40 bin olsun hemen alalım

  • osman dedi ki:

   kesinlikle katılıyorum yahu kardeşim kendi pilimin kirasını niye ödüyorum hayret bir şey bu her ülkede var mı yoksa türkiyeye özel mi bilen var mı ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Yandex.Metrica