6 TL’ye Ankara-İstanbul ulaşımı için ilk istasyon açıldı

6 TL’ye Ankara-İstanbul ulaşımı için ilk istasyon açıldı

12 Temmuz 2014 1 Yazar: ElektrikliOto

Ankara-İstanbul arasında 6 liraya ulaşım sağlayacak olan elektrikli otomobiller için Bolu’da şarj istasyonu kuruldu.

Elektrikli araç üreten bir firma, otomobillerin Ankara’dan İstanbul’a gidilebilmesi için TEM Otoyolu Bolu Dağı geçişine şarj istasyonu kurdu. Elektrikli araçlarla iki metropol kent arasında şarj olmadan ulaşmanın mümkün olmaması nedeniyle TEM Otoyolu’ndaki ilk istasyon Highway Alışveriş Merkezi’ne kuruldu. İstanbul’dan tam şarjlı olarak yola çıkan otomobil Bolu Dağı’nda aracını şarj ettikten sonra Ankara’ya ulaşabilecek. İki kent arasında ulaşım 6 liraya sağlanacak.

ŞARJI 2,5 SAAT SÜRÜYOR

Elektrikli araçla İstanbul’dan Bolu’ya gelen Derindere Motorlu Araçlar Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Yalçın Konyalı, “Aracımız hibrit bir araç değil, elektrikli bir araç. Şu an Türkiye’de trafikteki sadece elektrikli tek araç. Bir sarjla 280 kilometre yol kat edebiliyor. İstanbul’dan tam şarjlı olarak buraya kadar gelen araç, şarj ettikten sonra Ankara’ya kadar gidebilsin diye şarj istasyonunu buraya kurduk. Yaklaşık şarj süresi 2,5 saat sürüyor. Şarj süresi biraz uzun ve dolayısıyla araç sürücüsünün beklemesi gerekiyor. Bu nedenle araç şarj olurken insanlar da tesiste zaman geçirebilecekler. Konum olarak da tam istediğimiz nokta burası” dedi.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: