Baz istasyonu aküsü üretecek 2011’de yüzde 20 büyüyecek

08 Nisan 2011 0 Yazar: ElektrikliOto

İNCİ Akü, standart otomobil akü üretimine ek olarak, telekominikasyon sektörü için üreteceği akülerle büyüme hedefi koydu.
2010’u bir önceki yıla göre yüzde 26’lık büyüme ile kapattıklarını belirten İnci Akü CEO’su Göksel Paker, “2010 ciromuz 210 milyon lira. Elektrikli otomobillerin ilk aşaması olan hibrit araçlar için akü üretimi gerçekleştiriyoruz. Telekominikasyon sektörü için de baz istasyonlarında kullanılan akülerin üretimine başladık. Daha önce bu ürünlerin neredeyse tamamı ithal getiriliyordu. 2011’de cirosal bazda yüzde 20 büyüme hedefliyoruz. Bundan sonraki yıllarda büyümemiz tek haneye inmeyecek” dedi.
İnci Akü’nün son dönemdeki faaliyetleri hakkında bilgi veren Paker şunları söyledi: “İki yeni ürünümüzü piyasaya sunduk. Birisi japon otomobilleri için, diğeri de hibrit araçlar için. Manisa’da geçen yıl yapımına başladığımız fabrikamızda yakında üretime geçecek.”
Elektrikli otomobillerle ilgili altyapı eksikliğine dikkat çeken İnci Akü CEO’su Göksel Paker, “Elektrikli otomobillerle ilgili detaylı çalışmalar yapıyoruz. Ciromuzun yüzde 3’ünü Ar-Ge’ye ayırıyoruz” diye konuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/17490739.asp?gid=384

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: