Chevrolet Volt’un satış fiyatı açıklandı

Chevrolet Volt’un satış fiyatı açıklandı

08 Mart 2011 0 Yazar: ElektrikliOto

tomotiv sektörünün uzun menzilli ilk elektrikli otomobili Chevrolet Volt’un Cenevre Otomobil Fuarı’nda Almanya için fiyatı 41.950 Euro olarak açıklandı. Amerika’da başarılı bir şekilde satışına başlanan model, 2012 yılında Türkiye’de olacak.

Almanya’da 41.950 Euro’dan başlayan fiyatla satışa sunulan Chevrolet Volt, uzun menzilli elektrikli otomobil segmentinde yer alırken; hem elektrik, hem de benzinle gidebilen elektrikli yakıt sistemine sahip ve emisyonsuz sürüşe olanak sağlıyor. Chevrolet Volt’un, elektrik şarj ünitesi (pil) 8yıl/160.000 km garantilidir ve bu süre otomotiv endüstrisinde elektrikli bir otomobil için verilen en uzun ve kapsamlı garanti süresidir.

FARKLI SİSTEME SAHİP
Chevrolet Volt, hali hazırda piyasada bulunan diğer elektrikli veya hibrit araçlardan farklı bir sisteme sahiptir. Volt 16 kWh lityum iyon aküsünde depoladığı elektrik enerjisini kullanarak 60 kilometreye kadar (MVEG) mesafe kat edebilmektedir. Akünün enerjisi tükendiği zaman, bir tümleşik alternatör devreye girerek elektrikli tahrik ünitesini enerji ile beslemek için elektrik sağlar ve aynı zamanda aküyü şarjlı tutar. Bu özellik Chevrolet Volt’un menzilini 500 kilometrenin üzerine çıkarmaktadır. Chevrolet Volt 230V’luk şehir cereyanına veya herhangi bir elektrik çıkışına bağlanarak şarj edilebilir.

DERİ DÖŞEMELİ
Chevrolet Volt müşterilerin bir sedan gövde tipi otomobilden bekleyecekleri geniş ve ferah alan, konfor ve güvenlik özelliklerini sunmakta ve yenilikçi tasarıma sahip renkli iç mekan , aydınlatma ve deri döşeme sunmaktadır. Bunun yanı sıra iki bilgi ekranı ve dokunmatik bilgi, eğlence ve müzik sistemi Chevrolet Volt’un diğer yenilikleri arasındadır.

Chevrolet Volt, diğer Chevrolet modellerinde de olduğu gibi geleneği bozmadı. Bir dizi güvenlik önlemleri içinde sürücü, yolcu, yan, perde ve diz hava yastıkları, ESC ve TC standart olarak sunuluyor. Volt’un yüksek dayanımlı çelik güvenlik barları ise güvenliğin önemini vurgulayan diğer bir unsurdur.

Chevrolet Volt, 2011 yılının son aylarında Avrupa’da ve 2012’de Türkiye’de olacak. Volt’un Türkiye’deki fiyatı pazara sunulmasına yakın bir dönemde açıklanacaktır. Chevrolet 2011 yılında 10.000 ve 2012 yılında ise buna ilave 45.000 adet Volt üretmeyi planlıyor. Chevrolet Volt, GM’in Amerika Michigan’daki Detroit Hamtramck Üretim merkezinde ve Lityum-iyon aküler ise GM’in yine Michigan’daki Brownstone Üretim merkezinde üretiliyor.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: