Devlet elektrikli otomobil kullanacak

Devlet elektrikli otomobil kullanacak

21 Kasım 2010 0 Yazar: ElektrikliOto

Sanayi Bakanı Ergün, Türkiye’nin 2011 yılından itibaren elektrikli araç üretimine başlayacağını belirtti ve kamu filolarında bu araçların kullanılacağını kaydetti.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Türkiye’nin 2011’den itibaren elektrikli otomobil üretimine başlayacağını söyledi.

Ergün, “Sizlere elektrikli otomobil tahsisi planlarımız da var. Hem bunu şehir içlerinde piyasa gözetim denetim faaliyetlerini yürütürken kullanacağınız araç olarak düşünün, hem de 2011’den itibaren Türkiye elektrikli araç üretimine de başlayacaktır ve kamu filolarının bu teknolojiyi teşvik amacıyla bu şekilde oluşturulmasına biz öncülük etmiş olacağız” dedi.

Haberin devamı v
reklam

Ergün, insan sağlığını ve güvenliğini merkez alan yeni ve yoğunlaştırılmış bir denetim sürecini başlatmakta olduklarını vurguladı. “Piyasayı güvensiz, kalitesiz ve standart dışı ürünlerden temizleme konusunda kararlıyız” dedi.

Sanayi Bakanı şunları söyledi: “3G mobil modemli dizüstü bilgisayarlar Adana’da yapılan bir denetimin aynı anda İstanbul’da izlenmesine imkan vermiş olacaktır. Böylece işlemleri hızlandıracak ve yıllık 200 bin sayfa kağıt ve posta giderlerinden de tasarruf sağlamış olacağız. Hiç kimsenin vatandaşlarımıza can ve mal güvenliği açısından tehdit oluşturacak ürünleri satmaya hakkı olamaz. Bunu yapanlar ağır yaptırımlarla karşı karşıya kalacaklarını bilmelidirler.”

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: