Dünyanın en hızlı hybrid otomobili

Dünyanın en hızlı hybrid otomobili

20 Ağustos 2012 0 Yazar: ElektrikliOto

Otomobil üreticilerinin daha çok yakıt giderlerini azaltmak amacıyla geliştirdiği hybrid otomobillerin yalnızca yakıt tasarrufuyla kalmayıp aynı zamanda hız rekoru kırabileceği de ispatlandı. Volkswagen Jetta Hybrid ile 298 kilometre hıza ulaştı.

Türkiye’de yüksek fiyatları sebebiyle pek fazla rağbet olmayan ancak dünyada oldukça talep gören ‘hybrid’ otomobillerden tasarruf sağlayabilmeniz ve çevreyle dost kalabilmeniz için aynı zamanda gaz pedalıyla da dost olmanız gerekiyor. Alman otomotiv devi Volkswagen yeni geliştirdiği Jetta Hybrid ile sıradışı bir rekora imza attı. Bu araçların tasarrufun yanı sıra aynı zamanda kanıtlayan Jetta Hybrid, 298 kilometre hıza ulaşarak rekor kırdı.

1.4 litre 150 BG’lik TSi ve 27 BG’lik elektrikli motor bulunan ünitenin güç verdiği yeni Jetta Hybrid’in, bu hıza ulaşabilmesi ve güvenli sürüş sağlayabilmesi amacıyla standart modellerden farklı olarak motor kısmında, yürüyen aksamda ve lastiklerde performansa yönelik bir takım değişikliklere gidilmiş.

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1335602&title=dunyanin-en-hizli-hybrid-otomobili

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: