Elektrik ve hybrid Türkiye’ye fırsat sağlar

Elektrik ve hybrid Türkiye’ye fırsat sağlar

04 Ekim 2011 0 Yazar: ElektrikliOto

Volvo Otomobil Türkiye Genel Müdürü Torben Eckardt, yerli otomobil konusundaki tartışmaları ilgiyle izlediğini belirterek, “Burada iki önemli konu var; üretim tedarik ve finansal riskin yönetimi. Müşteri olarak bireysel alıcıların yanı sıra Türkiye’de başta taksiler olmak üzere birçok yenileme alanı bulunuyor. Örneğin bir minivan üretip sarıya boyarsanız taksi, beyaza boyarsanız bireysel kullanım aracı olarak satabilirsiniz.” dedi.

Saab gibi bir markayı almanın Türkiye açısından avantaj taşımayacağını anlatan Eckardt, Türkiye’nin bilinen motor teknolojileriyle otomobil markası oluşturmada fazla bir şansı olmadığını dile getirerek şunları söyledi: “Elektrik ve hybrid teknolojisi yeni bir fırsat alanı sunuyor. Oyuncular henüz yeni. Diğer alanda bugün başlansa bile birkaç yıl içinde ancak sonuca ulaşılabilir. Çevreci motor teknolojileri böyle değil.”

http://zaman.com.tr/haber.do?haberno=1186271&title=elektrik-ve-hybrid-turkiyeye-firsat-saglar

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: