Elektrikli araçlar için ilk şarj istasyonu Bangkok’ta açıldı

Elektrikli araçlar için ilk şarj istasyonu Bangkok’ta açıldı

11 Temmuz 2013 0 Yazar: ElektrikliOto

Tayland’da Büyükşehir Elektrik Kurumu, elektrikli araçlar için ilk şarj istasyonunu Bangkok’ta açtı.

Elektrikli araçlar için ilk şarj istasyonu Bangkok’ta açıldı. Yıl sonuna kadar hedef 10 istasyonu hizmete sokmak.

Tayland’da Büyükşehir Elektrik Kurumu (MEA) tarafından Bangkok’ta yapılan araba fuarında ziyaretçilere, elektrikli şarj istasyonu tanıtıldı. Hedefin hava kirliliğini azatmak ve gelişen teknolojinin kullanıldığı şarjlı otomobil de tanıtıldı. Fuarda tanıtılan elektrikli otomobil sistemini tanıtan yetkililer, ziyaretçilerin sorularını da cevapladı. Tayland yıl sonuna kadar istasyon sayısını 10’a çıkartmayı hedefliyor.

Ariphong Chunphat adlı ziyaretçi, bu teknolojiyi kullanmayı istediğini, bunun için ülke genelinde istasyon sayısının artması gerektiğini belirtti.

MEA personline göre bu sistem Tayland için bir yenilik, insanların kafasında soru işaretleri bulunuyor, bunları insanlara fuarlarda anlatmaya çalışıyorlar. Elektrikli otomobil, benzinli otomobile göre kilometer başına daha ucuz. Bu teknoloji ile sürücüler 1 liraya 15 kilometrelik mesafe gidebilecek. En önemlisi ülke içindeki hava kirliliğini büyük ölçüde azaltmada yardımcı olacak.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: