Elektrikli Fluence’e kamudan da talep var

Elektrikli Fluence’e kamudan da talep var

14 Ekim 2011 0 Yazar: ElektrikliOto

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, elektrik motorlu otomobilin seri üretimine Oyak Renault fabrikalarında başladıklarını belirterek, “İnşallah önümüzdeki aydan itibaren dünya pazarına sevk etmeye başlıyoruz. Türkiye’de bu yıl bitmeden kamu sektörüne satışlarına başlatmış olacağız” dedi:

Antalya EXPO Center Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 8. Otomobil, Motosiklet, Yan Sanayi ve Aksesuarları Fuarı’na (Antalya AUTOSHOW) katılmak üzere Antalya’ya gelen Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, Renault olarak Türkiye’yi dünya gündemine taşıdıklarını söyledi.

Elektrik motorlu Fluence’ın seri üretimine eylül ayında Bursa’daki fabrikalarında başladıklarını kaydeden Aybar, aracın tamamen elektrik motorlu olduğuna dikkati çekti.

Enerjisini pilden alan aracın daha az parayla daha çok yol katettiğine değinen Aybar, “Bugünkü elektrik bedeliyle 100 kilometreyi oldukça ekonomik bedelle gidiyorsunuz. Pili aylık kiralıyoruz abonman ücreti gibi ücretle… bu pil bütün ömür boyunca garanti kapsamında oluyor. Vatandaş pil teknolojisinin yüzde 100 güvencesine sahip oluyor” diye konuştu.

“Kamudan talep var”

“Geleceği bu otomobiller üzerinde görüyorum” diyen İbrahim Aybar, motorun ev ve işyerlerinde rahatlıkla şarj edilebildiğini, sessiz ve ekonomik kullanımla performansı yüksek bir araç olduğunu söyledi. Aybar, aracın çevre dostu olduğuna da dikkati çekti.

Elektrik motorlu araca dünyada taleplerin giderek arttığını bildiren İbrahim Aybar, “Fabrikamız üretime Eylül ayında başladı. Şu anda talebi karşılayacak kadar üretim yapacak kapasitedeyiz. İnşallah önümüzdeki aydan itibaren dünya pazarına sevk etmeye başlıyoruz. Türkiye’de bu yıl bitmeden kamu sektörüne satışlarına başlatmış olacağız” diye konuştu.

Otomotiv pazarını da değerlendiren İbrahim Aybar, yıl sonu itibariyle 800 binin üzerinde binek araba satışının gerçekleşmesini beklediklerini söyledi. Pazardaki yoğun rekabet nedeniyle avro ve dolardaki artışın satış fiyatına çok fazla yansıtılamadığını kaydeden Aybar, bu yıl kar marjlarında ciddi sıkıntı olduğunu ifade etti.

Renault’nun yeni ürünleriyle müşterilerine hitap ettiğini söyleyen Aybar, “Bu satışlara yansıdı. Renault pazardan çok fazla büyüdü, pazardan ilave 1,7 ek pay aldı. Böylece pazar payını yukarı çıkarma imkanı oldu” dedi.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: