Elektrikli otomobil satın alma

Elektrikli otomobil satın alma

03 Aralık 2011 0 Yazar: ElektrikliOto

“Tek bir şarj 100 mile kadar gidebilir Nissan LEAF, Amerika’da satılan ilk elektrikli otomobil oldu. ”

Elektrikli otomobiller artık bilim kurgu, petrol üreticileri Emporia golf arabaları karşı komplo teorilerine malzeme ya da sadece büyütülmüş şeyler vardır.

Ikincisi hala olmasına rağmen, otomotiv endüstrisi, bu yeni teknoloji benimsedi ve bugün lüks Rolls-Royce 102EX için kompakt Mitsubishi i-MiEV, tanıdık ve YAPRAK Nissan supercar Tesla Roadster kadar modelleri vardır deneme.

Elektrikli modeller teklif de Ford Transit 2012 kısa sürede Ford Focus ve Chevy Spark EV gibi diğer modelleri satmayı planlıyor, ve birkaç endüstri çalışmaları açıkladı ticari araç ve çok sayıda üretici bağlayın içeren ve 2020 yılında tahmin Bazıları 14 milyon elektrikli araba Amerika sokaklarında ve karayolları üzerinde dolaşan olacak.

Her zaman da Fonksiyonu pil araba 40 mil kadar seyahat edebilirsiniz çalışan kez elektrik üretmek için küçük bir benzinli motora sahip, bir elektrik motoru ile çalışır ancak General Motors da, Chevy Volt olarak satılmaktadır.

Hibrid otomobiller de var – benzinli motor ve elektrikli Toyota Prius gibi, pil destekli, ve çeşitleri de ev prizine bağlantı pili şarj etmek için izin vermek, ancak bu modellerin bir kategori bir parçasıdır.

Gerçek şu ki, ABD ve herhangi bir sürücü bugün bir bayiye gidip bir cep telefonu ile yapıldığı gibi sadece, pili şarj etmek için elektrik akımı takılan biri olan benzinli motor ile araç değiştirebilir olmasıdır.

Ama her zaman yeni teknoloji ile, elektrikli araba hala bir elektrikli araba iyi bir karar olup olmadığına karar verirken dikkate alınması gereken bazı sorular neden olur.

Burada bir alıcı karar vermeden önce yapmanız gereken bazı sorular vardır.

Bir elektrikli araba iyi bir yatırımdır miyim?

Genellikle araba ev sonra en çok Amerikalılar için ikinci en büyük yatırım olduğu için, bir elektrikli araba ile ilgili ilk soru fiyat ile ilgisi yoktur ve hala modellere göre çok daha pahalı benzer boyut ve performans.

Örneğin, Nissan YAPRAK – ABD’de satılan ilk model% 100 elektrik – yaklaşık $ 35.000 bir bedeli vardır ve hatta federal teşvikler ve vergi indirimleri ile bu ödeme beş yolcular için çok daha pahalı bazı kompakt modellerde daha hızlıdır kadar benzinin galon başına 40 mil.

Benzin kadar bir galon fiyatı sürece ve $ 5 ortalama tutulur Yani, bir elektrikli araba ilk yatırım en iyi fikir olmayabilir.

Yıllık toplam gider eşdeğer son çalışmalara göre kullanmaktır çünkü ilk yatırım yanı sıra, hesap şarj maliyeti dikkate alınması gerekir, ancak bu hat, endişe daha var buzdolabı, $ arasında 2 ve gaz için ortalama harcanan ne çok daha az bir tam yük, dolar 4’tür.

Bir günde ele nasıl?

Tabii ki, soru ve yatırım ile ilgili cevap, günlük araç eklenmelidir.

Tüm elektrikli arabalar sınırlı bağımsızlık bir dizi var, ama çoğu insan sektörünün son çalışmalara göre, işe evden gitmek gibi günlük görevleri yerine getirmek için 40 mil bir gün içinde sürücü yok gibi, bu sınırlama olabilir önemli bir etken değildir.

Nissan YAPRAK tam şarj pil üzerinde 100 mil kadar işlemek için potansiyele sahip olmakla birlikte toplam gibi dış sıcaklık, sürüş tarzı ve arabada şarj miktarı gibi birçok faktöre bağlıdır.

Chevy Volt bir tam dolu pil 40 millik bir alanı vardır, ama elektrik üreten gaz motoru işlevini girdiğinde 400 mil boyunca seyahat edebilirsiniz.

En arasında kalan bir elektrikli araba satın alıp sürücüyü sadece 40 mil bir gün çalışırsa Yani, bu yeni teknolojiyi en uygun olabilir ve en azından teoride, tekrar benzin istasyonuna gidin asla.

Nerede şarj yapmak?

Bu belki de en sık sorulan soru bir elektrikli araba satın alıp olanlar olmasıdır. Bu sorunun cevabı pek çok çeşitleri vardır:

Chevy Volt ve Ford Transit Connect gibi Nissan YAPRAK Hem kendi pilleri şarj etmek için 110 volt normal çıkışına bağlanabilir, ancak bu yöntem otomobilin günlük kullanım için pratik olabilecek, 16 saat kadar sürebilir .

İkinci seçenek, bu tür yarı yarıya azalan zaman şarj edebilirsiniz zaten çoğu evlerinde bulunan elektrikli soba veya elbise kurutma makinesi kullanma gibi bir 220 volt priz, Araç bağlayacak diyelim ki, bir tam şarj yaklaşık sekiz saat içinde yapılabilir.

Üçüncü seçenek ‘hızlı şarj’ olarak bilinen ve söz konusu olduğunda, 30 dakika içinde akünün% 80’i şarj edilebilir özel bir şarj istasyonu 440 volt çıkış, yapılır Nissan YAPRAK.

Bu istasyonlar elbette kullanımı için ödenecek ofis binaları, alışveriş merkezleri ve kamu parkları, bir otopark yayılmaya başlıyor, ama evde yük olarak, maliyet benzine göre çok azdır .

Pil ne kadar sürüyor?

Pek çok üretici herhangi bir aracın ortalama yaşam eşdeğerdir onların arabaları, tüm elektrik sistemleri için sekiz ila 10 yıllık bir garanti vermez, bu nedenle bu nokta listeden silinmesi gerekir ilgilendiren bir elektrikli araba satın alma söz konusu olduğunda.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: