Elektrikli Otomobiller Tasarruf Ettirecek Mi Zannediyorsunuz ?

Elektrikli Otomobiller Tasarruf Ettirecek Mi Zannediyorsunuz ?

20 Ocak 2013 0 Yazar: ElektrikliOto

Elektrikli otomobiller hakkında her gün yeni haberler çıkıyor, bildiğiniz gibi bu konuda en hızlı Renault oldu ve elektrikli Fluance modelini duyurdu. Peki sanıldığı gibi elektrikli otomobiller daha mı karlı ? İnsanlar bu konuya şöyle bakıyorlar; “Elektrikli otomobil alırım, sadece elektrik parası öderim varsa bir de vergisini öderim o kadar.” Öğrendik ki öyle değilmiş.

Duyulmayan bir nokta var ki ”Akü Kirası” . Her ay ödenecek 83 Euro’lık bir masraf daha ortaya çıkıyor ve yaptığınız kilometreye göre artacakmış. Bitmedi Üstüne Akünüzü sigortalatıyorsunuz. Gördüğünüz gibi şimdilik eksta iki kalem daha masrafımız çıkıyor. İçinizi rahatlatmak için iyi haberi sonra sakladım. MTV alınmayacak veya çok düşük olacakmış. Bu rivayetlerle birlikte yeni gelişmeleri izliyoruz. Bakalım şuanki motorlu taşıt ve akaryakıt vergileri elektrikli otomobillere geçtiğimizde nasıl alınacak ve tasarruf edecek miyiz.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: