FORD EN YENİ ELEKTRİKLİ ARAÇLARINI DİJİTAL AUTOSHOW’DA GÖRÜCÜYE ÇIKARIYOR

FORD EN YENİ ELEKTRİKLİ ARAÇLARINI DİJİTAL AUTOSHOW’DA GÖRÜCÜYE ÇIKARIYOR

14 Eylül 2021 0 Yazar: ElektrikliOto

Ford, bu yıl pandemi koşulları nedeniyle 14-26 Eylül arasında ilk kez dijital olarak gerçekleşecek, “Autoshow: 2021 Mobility” fuarında en yeni elektrikli ve hibrit modellerinden olan 10 araç ile Dijital Autoshow’da yer alacak. Tamamen Türkiye’deki müşterilerin beklentileri odağa alınarak geliştirilen Focus 4K Titanium da sergide otomobil sevenlerle buluşacak.

Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, “Autoshow: 2021 Mobility” fuarı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Autoshow’da sunduğumuz araçlarımız, daha sürdürülebilir motor teknolojilerine, otonom ve bağlantılı özelliklere sahip, Ford’un gelecek vizyonunu yansıtan modeller. Geleceği, Ford teknolojileri ile ‘gerçeğe’ dönüştürürken, bu heyecan verici dönüşümü herkese deneyimletmek, Ford’un en yeni modellerini, yeni nesil teknolojileri ve ‘geleceği’ müşterilerimizle buluşturmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Yücetürk, sergide en ileri teknolojilere sahip araçları ile elektrifikasyonda öncü modellerinin sergide yer alacağını anlattı. Yücetürk, “İkonik Mustang’in ilk yepyeni ve tamamen elektrikli, 335 ile 600km arası menzil imkanı sunan versiyonu Mustang Mach-E, bu dönüşümün en önemli göstergesi niteliğinde. Diğer yandan Türkiye’de üretilecek, ilk tam elektrikli Transit olma özelliğini taşıyan E-Transit, etkileyici arazi kabiliyeti ile yepyeni Ford Bronco ile mobilite ve elektrifikasyonun öncü rol oynadığı bu yeni dünyanın kapılarını aralıyoruz. Geleceği, Ford teknolojileri ile ‘Gerçeğe’ dönüştürürken, bu heyecan verici dönüşümü herkese deneyimletmek, Ford’un en yeni modellerini, yeni nesil teknolojileri ve ‘geleceği’ müşterilerimizle buluşturmak için sabırsızlanıyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Özgür Yücetürk’ün verdiği bilgilere göre, Ford’un sergilenecek yeni modellerinin özellikleri şöyle:

FORD’UN İLK TAM ELEKTRİKLİ SUV’U MACH-E: Gelecek yılın son çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulması planlanan Mustang Mach-E, ikonik Ford Mustang ruhuna sahip elektrikli bir SUV olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Mustang Mach-E 67-88kwh batarya ve 198-216kw elektrik motoru seçenekleriyle 335 ile 600 km arası menzil imkanı sunuyor. Ayrıca hızlı şarj ile 45 dakika içerisinde ? şarja ulaşılabiliyor. Aracın 0-100km/h hızlanma süresi GT serisinde sadece 3,7 saniye.

TİCARİ İŞLETMELER VE FİLO MÜŞTERİLERİ İÇİN TAM ELEKTRİKLİ E-TRANSİT: Dünyanın en çok tercih edilen hafif ticari aracı olma özelliğine sahip Transit’in ilk tam elektrikli versiyonu E-Transit, segmentinin en güçlü elektrik motoruna sahip. Mustang Mach-E’de kullanılan 67kwh batarya ve 198kw elektrik motoru ile 269PS güç ve 310 km menzil sunan E-Transit, DC hızlı şarj ile de 34 dakika içinde yüzde 80 doluluk oranına ulaşıyor. Türkiye’de üretilen E-Transit’in 2022 yılının ikinci yarısında Türkiye’de satışa sunulması planlanıyor.

ARAZİ YETENEKLERİ İLE YENİ FORD BRONCO: Autoshow’da ilk kez görücüye çıkan araçlar arasında etkileyici görüntüsü ve şık tasarım detayları ile Bronco, 4X4 çekiş sistemi, manuel ve otomatik şanzıman seçenekleriyle arazi yeteneklerinin yanı sıra şehir ihtiyaçlarına cevap verebilecek alternatiflere sahip bir SUV olarak öne çıkıyor.

PUMA’DA DİZEL MOTORA YENİ BİR ALTERNATİF, HİBRİT: Elektrikli araçlara geçiş sürecinin öncü teknolojilerinden olan hibrit seçeneği, Ford Puma’da yüksek performans sunan EcoBoost motor ve ilk kez 7 ileri otomatik şanzımana sahip. Bu araç ile dizel motor seçeneğine güçlü bir alternatif olarak, hibrit teknolojisiyle yüzde 7-10’a varan yakıt tasarrufu sunulacak. Puma’nın iç tasarımında ise 12,3 inç dijital gösterge paneli ve gelişmiş 8 inç dokunmatik ekran ile SYNC 3 bilgi-eğlence sistemi yer alıyor.

RANGER WİLDTRAK VE RANGER RAPTOR:
Ford’un efsanevi Ford F150 Raptor’dan ilham alarak geliştirdiği, 500 Nm tork üreten yüksek performanslı yeni pick-up modeli Ranger Raptor, 9 farklı Seçilebilir Sürüş Modları (Baja / Spor / Çim / Çakıl / Kar / Çamur / Kum / Kaya / Normal) ile geliyor. Avrupa’nın en çok satan pick-up’ı unvanına sahip Ranger ise Ranger 4×4 Wildtrak versiyonu ile Ranger Raptor’da da sunulan 213PS güç ve 500Nm tork değeri sunan motoru ve 10 ileri otomatik şanzımanıyla müşterilerin beğenisine sunuldu.

TÜRKİYE’DE MÜŞTERİLERE ÖZEL TASARLANAN FOCUS 4K TİTANİUM: Ford’un sergilediği bir diğer araç olan Focus 4K Titanium, tamamen Türkiye’ye özel, Türkiye’deki müşterilerin beklentileri odağa alınarak geliştirildi. Anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliğine sahip, seçilebilir sürüş modları, karartılmış arka camlar ve ikincil çarpışma freni, Focus 4K Titanium’un beğenilen konfor ve güvenlik özellikleri arasında bulunuyor. Olası çarpışma anında gövde dayanıklılık performansını iyileştirmiş olan Focus, hem daha geniş iç alan hem de artan bagaj hacimlerine sahip. Ford Co-Pilot 360 teknolojisi sayesinde 2. seviye otonom sürüş deneyimine imkân tanıyan araç, Geliştirilmiş Adaptif Hız Kontrol Sistemi, Dur& Kalk (Stop&Go), Çarpışma Önleme Yardımcısı (Yaya ve Bisikletli algılama özelliği ile), Acil Durum Manevra Destek Sistemi, Park Paketi, Kör Nokta Uyarı Sistemi ve Çapraz Trafik Uyarısı, Aktif Park Asistanı ve Focus ile ilk defa sunulan tam otomatik park özelliklerine sahip bulunuyor.

Kaynak:https://ankahaber.net/haber/detay/ford_en_yeni_elektrikli_araclarini_dijital_autoshowda_gorucuye_cikariyor_53904