Hibrit araçlar için ŞARJ İSTASYONLARI bu yıl kuruluyor

Hibrit araçlar için ŞARJ İSTASYONLARI bu yıl kuruluyor

31 Ağustos 2010 0 Yazar: ElektrikliOto

Elektrikli otomobillerin en geç 2011 yılında Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor.
365 Energy Group, öncelikli olarak Marmara Bölgesi ve büyük şehirlerde 927 adet akıllı şarj istasyonu kurmayı planlıyor. 365 Energy Group’tan yapılan açıklamada, elektrikli taşıtların üretimi, ithalatı, satışı ve akaryakıtlı araçların elektrikli araçlara dönüşümünün artmasıyla birlikte Türkiye’deki akıllı şarj istasyonlarının sayısını 2012 yılı sonuna kadar 40 bin 450’ye ulaştırmayı hedeflediği belirtildi.

Elektrikli taşıtlar için şarj istasyonu üretimi, teknoloji geliştirme ve sistem kurulumunda dünya lideri olan ABD merkezli Coulomb Technologies’in, 82 ülkeden oluşan Avrupa, Afrika ve Ortadoğu pazarında faaliyet gösteren yatırımcı şirketi 365 Energy Group, dört merkez ofisinden birini İstanbul’da kurdu.

İstanbul’daki bu merkezden kontrol edilecek 32 ülke arasından Türkiye’yi ilk beş yatırım ülkesinden biri olarak belirlediği dile getirilen açıklamada, 365 Energy Group’un, Bulgaristan, Romanya, Rusya ve Ukrayna ile birlikte, Türkiye’de ilk akıllı şarj istasyonlarını yılın ilk yarısı sona ermeden kurmaya başlayacağı ifade edildi.
 
http://www.cihanozturk.com

 

 

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: