Hibrit ve elektrikli araç yelpazesini genişletecek

Hibrit ve elektrikli araç yelpazesini genişletecek

13 Aralık 2012 0 Yazar: ElektrikliOto

Düşük ve sıfır emisyonlu otomobil alanında rakiplerinin önüne geçmeyi hedefleyen, 2017’ye kadar hibrit yelpazesini 15 yeni modelle genişleteceğini ve yeni elektrikli araçlar piyasaya süreceğini söyledi.

Şirket 2014’te Infiniti lüks otomobilinin elektrikli bir versiyonunu satışa sunacağını, 2016’da da dördüncü bir modelin geleceğini açıkladı.

Benzinli motorlardan uzaklaşma kararı alan Nissan şu anda önemli pazarı ABD’de Leaf elektrikli otomobilini satmakta zorlanıyor, zira Nissan’ın elektrikli araçları General’un Chevrolet Volt prize takılan hibridi ve diğer bazı elektrikli araçlar gibi müşteri beklentilerinin altında kaldı.

2010’da tanıtılan Leaf, ABD’de şikayetlere maruz kaldı. Bazı sürücüler aracın bataryalarının fazla hızlı tükendiğini söylediler.

Nissan ABD’de hibrit ve elektrikli araçlarına müşteri çekerek, rakipleri Toyota ve Honda’ya göre daha savunmasız olduğu Çin’de, satışlarındaki azalmadan korunabileceğini düşünüyor.

Nissan bölgesel bir anlaşmazlık yüzünden başlayan Japonya karşıtı protestolar nedeniyle Çin’deki otomobil satışlarının düşmesinden sonra, geçen ay yıl boyu net kâr tahminini yüzde 20 azaltmıştı.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: