Honda, elektrikli otomobil satışlarından beklentilerini açıkladı!

Honda, elektrikli otomobil satışlarından beklentilerini açıkladı!

22 Eylül 2021 0 Yazar: ElektrikliOto

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Honda, Prolouge isimli yeni elektrikli otomobilinden beklentilerini açıkladı.

Gelişen teknoloji, otomobil endüstrisini etkilemeye devam ediyor. Bir zamanlar sektörün yapı taşı sayılan fosil yakıt ve içten yanmalı motor teknolojileri, yerini elektriğe ve yapay zeka teknolojilerine bırakmış durumda. Değişime ayak uyduran üreticiler de gün geçtikçe üretimlerini daha modern araçlara kaydırıyor.

Söz konusu otomobil üreticilerinden biri de Honda. Geleceğe dair planlarının bir parçası olarak 2024 yılında ABD‘de Prologue serisi yeni nesil elektrikli arabasını piyasaya sürmeye hazırlanan şirket, satış beklentilerini paylaştı.

Şirket, 70 bin adet Honda Prologue satmayı planlıyor

Reuters’in haberine göre Japon otomobil devi, 2030 yılına kadar Amerika Birleşik Devletleri’nde toplam 500.000 elektrikli araç satmayı hedeflediği için ürün ailesini genişletmeyi hedefliyor. Bu nedenle 2024 yılında piyasaya yeni bir model sürmek için çalışmalara başladı.

Yüzde 100 çevre dostu olması planlanan araç sıfır emisyon salınımı yapacak ve Joe Biden‘ın imzaladığı 2030’a kadar satılan tüm araçları elektrikli olması kuralına uyacak. Oldukça özel bir çalışma içine giren şirket, Honda Prologue serisinin üretimi için General Motors Co ile anlaştı.

2024 yılında son kullanıcıyla buluşması beklenen Honda Prologue modüler bir tasarımı da beraberinde getirecek. Her iki şirket de elektrikli bir Acura marka SUV geliştirmek için el ele veriyor. GM, her ikisi de 2024’te piyasaya sürülecek olan yeni Prologue ve Acura SUV‘nin montajından sorumlu olacak. Ancak genel parça üretimini Honda üstlenecek.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce gün Honda Prolouge, popülerleşen elektrikli otomobil pazarında istediği başarıyı elde edebilecek mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: