Jeep ‘elektrikleniyor’

Jeep ‘elektrikleniyor’

07 Ocak 2012 0 Yazar: ElektrikliOto

Jeep’in efsanevi Grand Cherokee modelinin tamamen elektrikli versiyonu, önümüzdeki hafta Kuzey Amerika’da gerçekleşecek olan uluslararası motor fuarında görücüye çıkacak..

Gelişmiş yazılım ve parçalar kullanarak, onlarca markanın modellerini elektrikli araçlara çeviren AMP şirketi tarafından hazırlanan, Jeep’in efsanevi Grand Cherokee modelinin tamamen elektrikli versiyonu, önümüzdeki hafta Kuzey Amerika’da gerçekleşecek olan uluslararası motor fuarında görücüye çıkacak.

Araç SUV özelliğinden hiçbir şey kaybetmezken araca, Grand Cherokee’nin standart V6 ve V8 motorları ile 37.6 kWh’lık lityum demir fosfat batarya ile desteklenen Remi elektrik motorunun birleşmesinden oluşan bir sistem yapıldı.

Araç bu haliyle 203 beygirlik güce kavuşurken, tam şarjlı halde 162 kilometre yol yapabiliyor. Parça ve donanım bakımında hiçbir değişikliğe gidilmeyen elektrikli versiyonda, bataryanın konulduğu yerin doğru seçilmesinden ötürü, yükleme alanının genişliği ve yolcuların konforu açısından hiçbir sorunla karşılaşılmıyor.

Jeep’in motor fuarına RWD ve AWD versiyonlarıyla katılacağı Grand Cherokee’nin fiyatlarının 50.000 ile 90.000 dolar arasında değişmesi bekleniyor. Fiyatların kesinleşmesi durumunda Jeep, Tesla Model S ile sıkı bir rekabete girecek gibi duruyor.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: