Kargo dağıtımında elektrikli araç dönemi

Kargo dağıtımında elektrikli araç dönemi

10 Mayıs 2013 0 Yazar: ElektrikliOto

Sürat Kargo, filosunu elektrikli araçlarla yenilemeye başladı. Sürat Kargo Genel Müdürü Halis Sağırlı, araçların bataryasının tamamı şarj edildiğinde 110 km menzile ve 100 km hıza kadar çıkabildiğini belirterek, “İstanbul genelinde şubelerimize şarj istasyonları kurduk.

Araçların aküsü tam şarj edildiğinde bir günlük dağıtım yapabiliyor.” dedi. Söz konusu araçların sayısını dönemsel olarak artırmayı planladıklarını dile getiren Sağırlı, “Çevreye zarar vermeden ticaret yapılabileceğine inanıyoruz. İstanbul’un ardından planlama çerçevesinde elektrikli araçları bütün yurda yaymayı hedefliyoruz. Sektörü çevrecilik kavramı ile tanıştıran ilk kargo firmasıyız. Yaklaşık 3 yıl önce daha pahalı olmasına rağmen bütün kargo poşetlerinde doğada bozulan malzeme kullanmaya başladık. Uzun zamandır da çevre kirliliği ve karbon salınımını azaltmak için çalışmalarımız devam ediyordu.” ifadelerini kullandı. Çevre bilinci ailede başlar inancıyla yola çıktıklarını aktaran Sağırlı, doğa dostu poşet ve elektrikli araç alımlarının yanı sıra 5 bini aşan çalışanlarına eğitim vereceklerini de aktardı. Sağırlı, çevre bilinci oluşturmayı amaçlayan çalışmanın ikinci etabında çalışanların ailelerini de çeşitli aktivitelere dahil edeceklerini söyledi.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: