Lavinia En İyi Elektrikli Spor Otomobil Olmak İstiyor

Lavinia En İyi Elektrikli Spor Otomobil Olmak İstiyor

15 Ekim 2014 0 Yazar: ElektrikliOto

Piyasaya her gün yeni bir elektrikli araba duyurulurken, Sicilya’daki bir üretici Lavinia isimli en iyi spor arabayı üretme amacında.

Piyasaya her gün yeni bir elektrikli araba duyurulurken, Sicilya’daki bir üretici Lavinia isimli en iyi spor arabayı üretme amacında.

Süper spor arabaların vatanı İtalya’dan çıkan elektrikli araba üreticisi Tecnicar, bu zamana kadar yapılmış en iyi elektrikli spor arabayı üreteceğini iddia ediyor. Lavinia’nın geliştirme aşaması Sicilya adasındaki Syracuse’deki firma merkezinde devam etmekte. Firma prototip örneği 2015 Nisan’ında Monaco’da tertip edilecek “Top Marques” lüks otomobil fuarına yetiştirmiş olmayı düşünüyor .

Tecnicar’ın Lavinia isimlimodelinde yaklaşık olarak 800 beygire denk güç üretecek bir elektrik motoru bulunacak. Sıfırdan saatte 100 kilometre hıza 3. beş saniyede çıkacak olan Lavinia, saatte 300 kilometre maksimum hıza sahip olacak. Araba tek şarjla 290 kilometre mesafe gidebilecek.

Şimdi sadece tasarım fotoğraflarını görebildiğimiz Lavinia’nın başarısı, performansına denk mantığa uygun bir süper spor araba fiyatına sahip olması ile mümkün olabilir. Zira önünde Tesla’nın yeni duyurduğu Model D elektrikli araba modeli gibi, benzer teknik özelliklere ve makul fiyata sahip bir rakip yer alıyor . Ayrıca i8 modeli ile BMW gibi güçlü markalar da pazardan hisse kapmak için sırada bekliyorlar.

Şayet spor arabalara meraklıysanız, hakikat bir İtalyan almaktansa size süper spor araba modelleri ile dolu Gran Turismo 6 oyununu önerebiliriz.

The post Lavinia En İyi Elektrikli Spor Otomobil Olmak İstiyor appeared first on Silikon Vadisi TV.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: