Mercedes-AMG hem hibrit hem de elektrikli spor otomobiller üretecek

10 Nisan 2021 0 Yazar: ElektrikliOto

Mercedes’in spor dalı, hem elektrikli araçları hem de hibritleri içerecek olan ürün yelpazesini elektriklendirme planını duyurdu. Marka şu an için çok az bilgi veriyor ancak elektrikli versiyonların termal muadillerine kalacağını belirtiyor.

Böylece, Mercedes EQ elektrikli serisinin araçları, güçlü motorların yanı sıra çok sayıda iyileştirme almak için AMG sihirbazlarının eline geçecek. Bundan ilk yararlanan, AMG 600 beygir gücüne sahip gelecekteki EQS olabilir.

Yeni AMG EQ serisi
Mercedes-AMG, Alman üreticinin EQ serisinden türetilmiş spor versiyonları geliştirecek. Elektrik motoru daha fazla güç ve his sağlayacak şekilde revize edilecek. Ses, şasi, frenleme ve tasarım, üst düzey performans sunmak için AMG ekibinin eline geçecek.

Şu an için üretici, her ikisi için de 4 saniyeden daha kısa bir sürede 0’dan 100 km / s’ye atış ile yeni elektrikli versiyonlara oldukça yakın performans sunan çift turbo V8 versiyonlarını sunmaya devam edecek.

EQ serisinin AMG’nin eline geçecek ilk modeli büyük olasılıkla önümüzdeki aylarda piyasaya çıkacak olan EQS olacak. EQE önce gösteriyi çalmadıkça. Her neyse, EQS, AMG versiyonu için güç, benzinli V8 muadiline oldukça benzemeli, yaklaşık 600 beygir gücünde. En yüksek hız 250 km / saate ulaşmalıdır.

AMG, kişiselleştirme ve performans arasında
Başlangıçta AMG, Alman üreticinin ürün yelpazesine daha fazla kişilik kazandırmak isteyen eski Mercedes-Benz mühendisleri tarafından, hem dış görünümü hem de revize edilmiş ve revize edilmiş güç aktarma organlarını müşterilerine daha fazlasını sunmak için markanın üstün kalitesinden yararlanarak oluşturmak isteyenler tarafından kuruldu.

Mercedes, üretim modellerinden türetilen bir spor hattı olarak araç yelpazesine entegre etmek için AMG’yi satın aldı. AMG bağımsızlığını yitirdiyse, marka yine de ruhunu korudu ve elektrikli versiyonların özelleştirilmesine dönerek onu şirketin mevcut gelişimine uyarlayacak.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: