Postaneler Elektrikli Araç Kullanacak

01 Eylül 2012 0 Yazar: ElektrikliOto

Fransız şirketi Renault ve Rusya Postaneler İşletmesi Rusya’nın çeşitli şehirlerinde kullanılmak üzere elektrikli otomobil alımı konusunda 3 yıl süreli anlaşma yaptılar.

Ria Novosti’nin Renault şirketi Rusya Genel Müdürü Bruno Ancelin’in açıklamalarına dayandırarak verdiği habere göre, Postaneler İşletmesi’nin elektrikli otomobilleri Rusya’nın en büyük ve gelişmiş şehirleri olan Moskova, St.Petersburg, Kazan ve Soçi’de kullanması bekleniyor. Ancak alınacak otomobil sayısının tam olarak kaç adet olacağı konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Öte yandan, kısa bir süre önce Rusya Posteneler İşletmesi’nin elektrikli otomobil alması konusunda Krasnodarskiye İzvestiya adlı ülkenin güneyindeki yerel bir gazetedeki haberde, 2014 Kış Olimpiyatları’nın gerçekleşeceği Soçi’de kullanılmak üzere Rusya Posteneler İşletmesi’nin 70 adet Kango ve 30 adet Twizy olmak üzere toplam 100 elektrikli otomobil alacağı bildirilmişti.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Arama:

  • renault hybrid

Related Images: