Renault Uygun Fiyatlı Elektrikli Bir Otomobil İle Karşımızda Olacak

Renault Uygun Fiyatlı Elektrikli Bir Otomobil İle Karşımızda Olacak

05 Ocak 2017 0 Yazar: ElektrikliOto

Fransız otomobil devi Renault elektrikli otomobillerine hız kesmeden devam ediyor. İlk olarak Fluence modelini tam elektrikli olarak sunan Renault devamında Zoe modelini ve arkasından Kango EV’yi sundu. Markalar önce hibrit ürünler sunarak hem piyasa araştırması hem de geliştirme aşaması için zaman kazanırken Renault’un hibrit aşamasını atlayarak direk elektrikli otomobil seviyesine geçmesi biraz garip.

Piyasadaki elektrikli otomobillerin içten yanmalılar ile eşdeğer ya da daha pahalı oldukları görülüyor. Bu durumun önüne geçmek isteyen Renault diğer tüm markaların aksine düşük donanım ve düşük maliyetle yeni bir elektrikli otomobil sunacak. Yaklaşık olarak 7.000 dolar ile 8.000 dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olacak denilen araÇ aslında Çin pazarı için hazırlanan bir otomobil.

Dijital çizimleri yayınlanan otomobilin temel olarak bir crossover olduğu görülüyor. Nissan’ın LEaf modeli ile birebir benzer olan Venucia e30 modelinden daha başarılı ve daha ucuz bir ürün ortaya koymak. Renault yeni ürününün geliştirilme aşaması için şirket içi değişikliklerini 1 ocakta tamamlayacak. Yani aracın tasarımı ve gelişm süreci 1 ocaktan itibaren başlayacak.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: