Renault’un elektrikli modelleri görücüye çıktı

Renault’un elektrikli modelleri görücüye çıktı

06 Nisan 2011 0 Yazar: ElektrikliOto

Renault, Türkiye’de üreteceği elektrikli otomobil modelleri Fluence Z.E. ile Kangoo Z.E. ‘yi Santralİstanbul’da basına tanıttı. Tanıtımda otomobiller test edildi.
Renault’un elektrikli modelleri görücüye çıktı VİDEOLAR İÇİN TIKLAYIN

(DHA) — Basın tanıtımı öncesi Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar gazetecilerin Renault’un elektrikli otomobiliyle ilgili sorularını yanıtladı.

Aybar, “Rekabetçiliği fiyatta var; kullanırken çok çok daha rekabetçi ve ekonomik. Bir şarjda 185 kilometre gidebiliyorsunuz. Şehir içi kullanımına son derece uygun” diye konuştu.

Ardından Renault’un Türkiye’de üreteceği elektrikli otomobiller Renault Fluence Z.E. ve Kangoo Z.E.’nin tanıtımına geçildi.

Türkiye’de Renault tarafından üretilecek olan Fluence Z modeli Avrupa’da tanıtım fiyatı olan 21 bin 30 euro, Kangoo Z.E. ise, 15 bin eurodan satılıyor.

Renault’un Fluence Z.E. ve Kangoo Z.E.’nin Santral İstanbul’daki tanıtımı sonrası elektrikli otomobillerin şarj edileceği istasyonlar da basın mensuplarına tanıtıldı.

Bu arada, dünyaca ünlü yönetmen Luc Besson Renault’un elektrikli otomobilleri için bir animasyon film hazırladı.

Luc Besson’un yapımcılığını, Edouard Salier’nin yönetmenliğini yaptığı “Değişm Fırtınası” adlı 3 dakikalık 3D animasyon film, Renault’un elektrikli araçlarını tanıtıyor.

Filmin sonunda yer alan “Elektrikli araçlar hayatımızı değiştirmek için geliyor ” cümleleri de dikkat çekiyor.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Arama:

  • renault hibrit

Related Images: