RUSYA, FORMULA E YARIŞINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

RUSYA, FORMULA E YARIŞINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

11 Şubat 2015 0 Yazar: ElektrikliOto

Rusya, elektrikli arabalar yarışı Formula E’ye ev sahipliği yapacak.Uluslararası Otomobil Federasyonu tarafından organize edilen elektrikli arabalar yarışı Formula E bu sene Rusya’nın başkenti Moskova’da yapılacak. Kızıl Meydan ve Kremlin…

Rusya, elektrikli arabalar yarışı Formula E’ye ev sahipliği yapacak.

Uluslararası Otomobil Federasyonu tarafından organize edilen elektrikli arabalar yarışı Formula E bu sene Rusya’nın başkenti Moskova’da yapılacak. Kızıl Meydan ve Kremlin duvarının yanı başında yapılacak olan Formula E’nin 9. etabı 6 Haziran’a planlandı.

HEDEF 100 BİN SEYİRCİ

Formula E için yapılacak pistin güzergahı Vasilevskiy Yokuşu, Büyük Moskvoretskiy Köprüsü, Varvarka Caddesi, Kitay-Gorod metro durağı, Moskvoretskaya sahil yolu üzerinden geçecek.

Pistin geçtiği bölgelere 80 bin kişi kapasiteli 5 adet tribün kurulacak. Yarışmayı ise en az 100 bin kişinin izleyeceği tahmin ediliyor. Yarışlar sabah 08.00’dan akşam 18.00’a kadar yapılacak.

Formula E yarışı biletleri ise Mart ya da Nisan ayında satışa çıkacağı belirtildi.

İlk Formula E yarışı 2012 yılında Çin’in başkenti Pekin’de yapılmıştı. Elektrikli yarış arabaları saatte 225 kilometre hıza ulaşabiliyor.

CİHAN
Cihan

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: