Şarj Sorunu Çözüldü

Şarj Sorunu Çözüldü

02 Ağustos 2013 1 Yazar: ElektrikliOto

Fosil yakıtların bitmesi tehlikesine karşı sayıları yavaş yavaş artan elektrikli araçların günümüzde yaşadıkları en büyük problem, şehirler içerisinde yeteri kadar şarj istasyonunun bulunmuyor olması. Bu nedenle geliştirilen EP Tender isimli jeneratör sistemi, araçların arkasında taşınarak yolculuk süresini uzatabiliyor.

İçerisinde 600cc motor yer alan EP Tender, 200 kg ağırlığa sahip ve bir römork sistemi üzerinden araçlara bağlanarak kullanılabiliyor. Araç hareket ettiğinde EV batarya harekete geçirilerek şarj işlemi gerçekleştiriliyor ve aracın gücü azaldığında devreye girerek sürüşün devam ettirilmesi sağlanıyor. 130 km/s hızında 22 kW güç üretebildiği belirtilen EP Tender jeneratör sisteminin, 35 kW güç üretebilen 900cc’lik motora sahip versiyonu da geliştiriliyor.

Bir Fransız şirketi tarafından hazırlanan ve araştırma geliştirme sürecinin devam ettiği belirtilen EP Tender, kısa süre içerisinde aktif olarak kullanıma geçmeyecek olsa da birçok kişi tarafından merakla takip ediliyor.

chargeonthego-4

chargeonthego-3

chargeonthego-2

avem-tender-ep

http://www.donanimhaber.com/otomobil-teknolojileri/haberleri/Elektrikli-araclarin-arkasinda-tasinabilecek-jenerator-sistemi-EP-Tender.htm

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: