Tesla, Model S Plaid Otomobilini Tanıttı

Tesla, Model S Plaid Otomobilini Tanıttı

15 Haziran 2021 0 Yazar: ElektrikliOto

Elektrikli otomobil üreticisi devlerinden Tesla, dün gece Kaliforniya eyaletinin Fremont bölgesindeki test pistinde, ilk Tesla Model S Plaid elektrikli araç grubunu ilgili alıcılarına teslim ettiği bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Plaid, Tesla’nın premium Model S sedan aracının en son yinelemesidir. Neredeyse her yönden şirketin “Ludicrous” versiyonunun ötesine geçen üç motorlu bir tasarıma sahip.

Dört tekerlekten çekişli sedan, 1.020 beygir gücünde bir tepe güç çıkışı ile EPA tahmini 390 mil menzile sahip. Elektrikli bir güç aktarma sisteminden elde ettiğiniz anlık tork faktörü ve 1,99 saniyede 0-60 mil hız, 9,23 saniye çeyrek mil ve 200 mil / saat’e kadar maksimum hız elde edebilirsiniz.

Etkinlikte sahneye çıkan Elon Musk, Plaid’in yeni pil paketi teknolojisini, Tesla’nın tahrik motorları için tasarladığı karbon kollu rotorları ve aracın geliştirilmiş soğutma sistemine vurguda bulundu. 187 mil menzil sağlayabilen bir Süper Şarj istasyonunda 15 dakikalık bir süre ile yeniden şarj etme yeteneği de geliştirildi.

Tesla’nın Model S Plaid’i 129,990 dolardan başlayan fiyat etiketine sahip ve Tesla’nın web sitesinde aracı sipariş edebilirsiniz.

Kaynak : https://pchocasi.com.tr/tesla-model-s-plaid-otomobilini-tanitti-114483/