Toyota, hibrit motorlu araç satışında 6,5 milyonu aştı

Toyota, hibrit motorlu araç satışında 6,5 milyonu aştı

28 Haziran 2014 0 Yazar: ElektrikliOto

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Pazarlama Direktörü Murat Akdağ, Toyota markası altında dünyada bugüne kadar 6,5 milyondan fazla hibrit motorlu araç satıldığını söyledi.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Pazarlama Direktörü Murat Akdağ, Toyota markası altında dünyada bugüne kadar 6,5 milyondan fazla hibrit motorlu araç satıldığını söyledi.Akdağ, Sivas Toyota Plaza Er’de “Dünyanın En Kıymetli Otomobil Markası Toyota Türkiye Turu 2014” adlı etkinliğin başlatılması dolayısıyla tertip eden programda yaptığı konuşmada, Toyota’nın uluslararası bağımsız bir kuruluşun “En Kıymetli 100 Global Marka Raporu”nda tüm otomobil markalarını geride bırakarak 2006 yılından bu yana 7’nci defa “dünyanın en kıymetli otomobil markası” seçildiğini belirtti.Toyota’nın marka değerinin yüzde 21 artışla 29,6 milyar dolara yükseldiğini ifade eden Akdağ, bu başarıya tüm müşterileri tanımak ve manalı farklılıklar üretmekle ulaşıldığını dile getirdi.Akdağ, Toyota’nın müşterilerine verdiği önemle teknolojik, çevreci, üst seviye güvenlikli ve konforlu otomobiller yapma çabası içinde 7 yıldır dorukta olduğuna dikkati çekerek, “Temel felsefesi insana saygı ve daimi iyileştirme olan Toyota, en kıymetli otomobil sıralamasında markamızı dorukta tutmaktadır” dedi. Toyota’nın otomobil endüstrisindeki yenilikleriyle öncü kimliğini pekiştirdiğini belirten Akdağ, “Toyota markası altında bugüne kadar 6,5 milyondan fazla hibrit motorlu araç satıldı. Bu, bambaşka bir teknoloji. Hem çok çevreci hem yakıt tüketimi avantajı var fakat en ehemmiyetlisi, sürüş keyfini artıran özelliğe sahip olması. Bugün Avrupa’nın birçok ilinde, Amerika’da, Japonya’da insanlar, hibrit araçlara binmeye başladı” diye konuştu.Akdağ, Toyota’nın Corolla modelinin de dünyada 1966 yılından bugüne 41 milyondan fazla satıldığını söyledi. Toyota’nın müşteri memnuniyetine verdiği ehemmiyete değinen Akdağ, “Toyota, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de mutlak müşteri memnuniyeti anlayışını birinci sıraya yerleştirmiş bir markadır. İnsana saygı ve daimi iyileştirme temelinde yüksek hedefler tespit edilerek bu yoldaki çalışmalarımızı müşterilerimize sunuyoruz” dedi. Toyota Plaza Er Yönetim Heyeti Başkanı Memet Er de 3.000 200 metrekare alanda hizmet sunduklarını belirterek, araç satışından çok müşteri memnuniyetine önemsediklerini söyledi.Konuşmaların ardından, yeni tasarımı, teknolojisi ve konforuyla dikkati çeken Auris Touring Sports, Yeni Corolla, Yaris Hybrid ve Prius Plug-in Hybrid başta olmak üzere Toyota modelleri tanıtıldı. Bir Takım gazeteciler, Toyota’nın Yaris Hybrid modeliyle test sürüşü yaptı.

Haberin Tamamı İçin: http://www.medya365.com/guncel/toyota-hibrit-motorlu-arac-satisinda-65-milyonu-asti-h201325.html

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: