Toyota’nın hibrit Yaris’i 48 bin TL’ye yola çıkıyor

Toyota’nın hibrit Yaris’i 48 bin TL’ye yola çıkıyor

13 Ekim 2012 0 Yazar: ElektrikliOto

Yıllık 7 milyar euro’luk Ar-Ge bütçesi bulunan Japon otomobil devi Toyota, yeni nesil modellerinde Apple, Microsoft ve Intel gibi teknoloji devleriyle birlikte çalışarak bu alandaki yenilikleri de kullanmak için çalışmalar yapıyor.

Hibrit teknolojisinin ve ilk seri üretim hibrit otomobil Prius’un üreticisi olan Toyota, dünyada 4 milyon adedi aşan hibrit araç satışı sonrası sürdürülebilir ulaşım için, kısa ve orta vadede elektrikli hibrit teknolojisini çözüm olarak gördüğünü bildiriyor. Şirket 2020’ye doğru tüm modellerinde hibrit versiyon geliştirmeye hazırlanıyor. Global tarafta bu çalışmaların altına imza atan Toyota, erişilebilir yeni hibrit modeli Yaris Hybrid’i pazara sunmaya hazırlanıyor. Hem elektrik hem benzinli motora sahip Yaris Hybrid, iki motorun bir arada en verimli şekilde çalışması, kendi kendini şarj edebilme teknolojisi, üstün yakıt ekonomisi, düşük kullanım maliyetiyle öne çıkıyor.

1.5 litrelik motor
Sportif görünüşüyle dikkat çeken “Yaris Hybrid”, 48 bin 750 TL’den başlayan özel tanıtım fiyatıyla satışa sunulacak. 1.5 lt benzinli motor ve elektrik motorunu çalıştıran nikel metal hidrit pilin birleşiminden oluşan hibrit sistem 100 PS güç sunuyor.

‘Diji’ uçtu bir kere…
İnteraktif internet sistemleriyle tam donanımlı bir eğlence otomobili olarak lanse edilen “diji” konsepti Toyota’nın eğlenceli sürüş felsefesinin en yeni ürünü. Tüm gövdesi akıllı telefonların kullanım özelliklerine benzer şekilde ekran olarak kullanılabilirken, gövde rengi ve ana ekran içeriği dokunmatik olarak değişebiliyor. En üst düzeyde kişiselleştirilebilen fonksiyonlar sunan “diji” hem içeriden hem de dışarıdan bilgiler alıp verebilme kabiliyetine de sahip.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: