Tüm benzinli ve dizel araçları yollardan kaldıracak.

Tüm benzinli ve dizel araçları yollardan kaldıracak.

18 Eylül 2013 0 Yazar: ElektrikliOto

İskoçya Hükümeti, 2050 yılına kadar tüm benzinli ve dizel araçları yollardan kaldıracak.

İskoçya Hükümeti, çevreci ve ekonomik bir yaklaşımla tüm benzinli ve dizel araçları 2050 yılına kadar ortadan kaldıracak. Switched On Scotland adı verilen döküman, halka duyuruldu. Bu döküman içerisinde ileriye yönelik altyapı çalışmalarının nasıl gelişeceği açıklanıyor.

Hükümet önümüzdeki 2 yıl içerisinde EV istasyonları için 14 Milyon Sterlin yatırım yapacak. Benzinli ve dizel araçların ortadan kaldırılmasıyla, elektrikli araçlara yol açılacak. Bu araçların şarj edilebilmesi için EV istasyonlarının yaygınlaşması gerekiyor. İskoçya Hükümeti, belirli noktalardaki önemli binalara EV istasyonu eklentisi yapacak.

Ayrıca elektrikli araba alıcıları için de özel devlet indirimleri yapılacak. Elektrikli araba satın alan kişilerin, evlerine ücretsiz olarak şarj noktası inşa edilecek. Hükümet bu kararın çevreye yardımı dokunduğu kadar, finansal açıdan da yararlı bir hamle olacağına inanıyor.

Böylece halkın fosil yakıta olan ihtiyacı giderek azalacak. Devletin dışarıdan satın aldığı petrol akışı da yavaşça duracak. Hükümet tarafından yapılan araştırmalar dahilinde, zaten İskoç halkının sıklıkla araç kullanmadığı ortaya çıkarıldı.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: