Vodafone E-Faturalılara Honda CR-Z Hybrid Araba!

Vodafone E-Faturalılara Honda CR-Z Hybrid Araba!

31 Aralık 2011 2 Yazar: ElektrikliOto

Vodafone, çevreyi ve doğal kaynakları korumaya öncelik veren kurumsal anlayışını yeni e-fatura kampanyasıyla bir kez daha ortaya koyuyor.

Vodafone, abonelerinin yasal e-fatura kullanımını teşvik etmek amacıyla hayata geçirdiği kampanya kapsamında, faturasını elektronik ortamda almayı tercih eden bir talihliye 2012 model, çevre dostu Honda CR-Z hibrid araba hediye ediyor. 21 Kasım 2011 – 20 Şubat 2012 tarihleri arasında, mevcut e-fatura aboneleri ile e-faturaya geçiş yapan tüm abonelere açık olan bu kampanya ile Vodafone, kağıt sarfiyatının azalmasına katkıda bulunmayı, böylelikle çevrenin korunmasına destek olmayı amaçlıyor.

Faaliyet gösterdiği sektörün ve Türkiye’nin uzun vadeli gelişimi açısından sürdürülebilirliği son derece kritik bir noktada konumlandıran Vodafone’un çevre politikasının en önemli kanallarından birini kağıt tasarrufu oluşturuyor. Bu anlayış doğrultusunda Ocak 2009’dan beri kurumsal ve bireysel abonelerine yasal e-fatura imkanı sunan Vodafone, bu şekilde bir yandan abonelerinin olası posta gecikmelerinden etkilenmeden faturalarına kolayca ulaşmasına imkan tanırken, diğer yandan kağıt israfını önleyerek çevreyi korumaya katkıda bulunuyor. E-fatura uygulamasına geçmek isteyen Vodafone abonelerinin, e-fatura (boşluk) e-posta adresi yazarak 7048′e SMS göndermeleri yeterli oluyor.

Vodafone Türkiye Pazarlama Bölüm Başkanı Lütfullah Kitapçı konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle konuştu:“Vodafone Türkiye olarak globalden aldığımız güç ile en ileri teknolojileri kullanıcılarımıza sunmak üzere çalışırken, tüm iş süreçlerimizde faaliyetlerimizden kaynaklanan çevresel etkilerimizi minimuma indirmeyi amaçlıyoruz. Bu çerçevede oluşturduğumuz çevre politikamızın temelini; karbondiyoksit salımı, atıklar ve kağıt tasarrufu olmak üzere, üzerinde doğrudan etki ve kontrolümüz bulunan üç öncelikli konu üzerine inşa ediyoruz. Bu üç başlık arasında bizim için son derece kritik bir noktada konumlanan kağıt tasarrufu stratejimiz çerçevesinde, iş süreçlerimizde sarf edilen kağıt miktarlarını takip ederek, kullanılmış kağıtların geri dönüşünü sağlamaya odaklanıyoruz.”

Bu hedef doğrultusunda bir yandan çalışanlar özelinde bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirirken, diğer yandan çeşitli kampanyalarla aboneler arasında e-fatura kullanımını yaygınlaştırmak üzere çalıştıklarını belirten Lütfullah Kitapçı, sözlerine şöyle devam etti: Bugüne kadar kağıt tasarrufu alanında gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sayesinde, Ocak 2008 ve Mart 2011 tarihleri arasında, binalarımızdaki kullanımdan kaynaklanan 382 ton atık kağıdın toplanıp geri dönüştürülmesini sağladık ve 6500 ağacın kesilmesini önledik. Bunun haricinde, kağıt israfını önlemek için Ocak 2009’dan bu yana kurumsal ve bireysel abonelerimize yasal e-fatura imkanı sunuyoruz. Şu anda faturalı hatlarda bireysel abonelerimizin yüzde 28’i e-fatura kullanıyor. Önümüzdeki süreçte e-fatura uygulamamızı daha da yaygınlaştırarak kağıt tasarrufu sağlamaya devam edeceğiz.”

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: