Volvo ve Siemens Elektrikli Araç Üretmek İçin Anlaştı

Volvo ve Siemens Elektrikli Araç Üretmek İçin Anlaştı

18 Eylül 2011 0 Yazar: ElektrikliOto

Son stratejik birleşme haberi otomobil üreticisi Volvo ile teknoloji üreticisi Siemens’ten geldi.

Bu birleşme tıpkı geçen haftalarda duyurulan Ford ile Toyota’nın bir başka deyişle GM ile LG Group’un elektrikli araç üretmek için birleşmesine benzetilebilir. Volvo ve Siemens’in arasındaki işbirliği, C30’un elektrikli versiyonu ve daha ileriki dönemlerde çıkacak araçlar için elektrikli sürüş teknolojisi, güç üniteleri ve şarj teknolojileri geliştirmek için sağlandı. Siemens’in motorlarını içeren araçların testlerinin 2011 yılı sonunda tamamlanacağı ve 2012’nin sonlarına doğru 200’e yakın aracın kullanıma hazır olacağı öğrenildi.

Volvo Car Corporation’ın başkanı ve CEO’su Stefan Jacoby, Siemens ile birleşmekten dolayı çok mutlu olduklarını ve Siemens’in teknoloji alanında dünya çapındaki başarılarından ve tecrübelerinden faydalanmanın kendileri için büyük bir avantaj olduğunu dile getirdi.

Siemens tarafından geliştirilen elektrikli motorlar 108 kilovat ile 145 beygir güç sağlarken, 220 Nm tork üretebiliyor. Araçların güvenlikleri konusunda ve yüksek verime sahip hızlı dolabilen şarj sistemleri hakkında da Siemens’in çeşitli çalışmalar yürüttüğünü belirten Volvo, 2012’de V60 modelinin Hibrid versiyonunun gelebileceğini de ekledi.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: