VW, Mahindra’ya elektrikli SUV verecek

VW, Mahindra’ya elektrikli SUV verecek

18 Ağustos 2022 0 Yazar: ElektrikliOto

VW Grubu’nun MEB platformunun Ford’dan sonraki ikinci müşterisi olan Mahindra, elektrikli SUV’larını XUV ve BE markaları altında piyasaya sürecek.

Hint’li Mahindra pille çalışan otomobillere gecikmeli geçişini hızlandırmak istediği için Volkswagen Grubu’nun MEB platformuna dayanan beş elektrikli SUV’u tanıttı .Mahindra, VW Group’un Almanya’nın Köln kentindeki fabrikasında inşa edilen MEB tabanlı elektrikli SUV’nin üretimine bu yıl başlayacak olan Ford’dan sonra MEB platformunun ikinci müşterisi.

2024’te piyasada

Mahindra, 60 ila 80 kilovat saat arasında değişen pil kapasitesi ve 30 dakikadan daha kısa sürede yüzde 80’e varan hızlı şarj sunacak olan Mahindra’nın yeni Inglo elektrikli platformu tarafından destekleneceklerini söyledi. EV’lerin aralığını belirtmedi .VW yaptığı açıklamada, anlaşma süresince markalar tarafından 1 milyondan fazla araç üretileceğini belirtti. Mahindra’nın VW tabanlı SUV’ları XUV.e8, XUV.e9, BE.05, BE.07 ve BE.09 olarak adlandırılacak. Mahindra, beş elektrikli SUV’dan ilkinin 2024’ün sonunda Hindistan’da piyasaya sürüleceğini, diğer dördünün ise 2026’da piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Kaynak:https://www.cnnturk.com/otomobil/vw-mahindraya-elektrikli-suv-verecek

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: