Yerli otomobil elektrikli olsun

Yerli otomobil elektrikli olsun

06 Ekim 2011 0 Yazar: ElektrikliOto

Renault Mais Genel Müdürü Abyar, Türk malı otomobilin elektrik motorlu olması önerisinde bulundu.

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, Türkiye’de Türk malı otomobil konseptinin elektrik motorlu otomobil olarak hayata geçmesinin çok daha kolay olduğunu bildirdi.
AA muhabirinin, Türkiye’de yerli otomobil üretilmesine ilişkin sorularını yanıtlayan Aybar, Türkiye’nin dünyada çok önemli bir otomotiv üretim üssü haline dönüştüğünü, özellikle son 10 yılda ortaya konan gelişmelerin, Türkiye’deki üretimin kayda değer rakamlara ulaşmasının, Türkiye’yi artık kendi markasını yapabilir bir ülke haline getirdiğini kaydetti.
Şu anda dünyada insanların yeni eğiliminin, mutlak çevreci, karbondioksitin, kullanımda mümkün mertebe neşredilmeyeceği modeller olduğunu beliren Aybar, “Türkiye’nin de marka ve model ortaya koyarken yeni ortaya çıkacak bu talebi çok iyi değerlendiren bir modelle başlaması daha doğru olur” dedi.
Böyle bir ortamda, yeni talepleri görecek ve yeni teknolojilere cevap verecek, yeni otomobil tipinden bahsedilmesinin gerektiğini ifade eden Aybar, “Bu da benim anlayışımda dizel veya benzin motorlu araçlar değil. Elektrik motorlu araçlar gelecekte daha şanslı olacak. Türkiye bu fırsatı görmeli ve kullanmalı. Çok büyük bir rekabetin ortasında çok dikkatli hareket etme gereği var. O yüzden çok farklı yeni ihtiyaçlarının kümelendiği bir dizaynı ortaya koymak durumundayız ki sonuçta herhangi bir hüsranımız olmasın” diye konuştu.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: