Quantcast

Elektrikli otomobiller evleri de aydınlatacak kablosuz şarj edilecek

Tokyo fuarında Japon firmalar sadece yeni modellerini değil yeni nesil teknolojileri de tanıttı.
Krizden çıkışı gelişmekte olan ülkelerde ve elektrikli yeni nesil araçlarda gören Japon firmalar, bu konuda atacakları yeni adımları tüm dünyaya gösterdi.
Leaf Home: Tokyo fuarında adeta elektrik atağına kalkan ve 5 yeni elektrikli modelini sergileyen Nissan, ayrıca fuarda ‘Leaf Home’ isimli yeni sistemini de tanıttı. Nissan, elektrikli otomobili Leaf ile önümüzdeki dönemde sadece sessiz, yakıt tüketimi düşük çevreci araçları hedeflemiyor ayrıca yaşadığımız evlerin enerji kaynagı olmayı da amaçlıyor. Elektriğin az kullanıldığı ve ucuz olduğu geceleri enerjiyi depolayan Nissan Leaf, depoladığı bu enerjiyi pahalı ve çok enerjinin kullanıldığı gündüz eve aktarıyor. Böylece hem ciddi tasarruf sağlanıyor hem de kesinti yaşanmıyor. Nissan Leaf bu sistem sayesinde 2 gün kesintisiz enerji kaynağı olabiliyor.
Kablosuz şarj: Toyota, WiTricity şirktetiyle birlikte yaptığı işbirliği ile elektrikli araçlar için kablosuz şarj sistemini Tokyo fuaranda tanıttı. Elektro manyetik sistem sayesinde araç park edildiği noktada kablosuz bir şekilde bataryayı şarj edebilecek. Bu da daha şimdiden elektrikli araçlarda ‘Fiş takma’ döneminin uzun sürmeyeceğini ortaya koyuyor.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

One Response to Elektrikli otomobiller evleri de aydınlatacak kablosuz şarj edilecek

  1. Mehmet Ali Aydın dedi ki:

    elektrikli araba teknolojisini devletin devletin başlatması şart,BUNU YAPMASI ASLINDA ÇOK KOLAY kamu araçlarını yüzde yüz yerli kendisi yapacak ve sivile satılanlardan da vergiyi sıfırlayacak ayrıca doğu anadoludan İstanbul ve İzmire çift hat demiryolu yapacak TÜRKİYE kalkınmasını beş yılda tamamlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Yandex.Metrica