”2020’de 1 milyon elektrikli araç olacak”

”2020’de 1 milyon elektrikli araç olacak”

20 Aralık 2011 0 Yazar: ElektrikliOto

Bosch Bursa Dizel Enjektör Fabrikası Ticari Genel Müdürü Dieter Wohlfarth, araştırmalarına göre 2020’den sonra dünyada elektrikli araç sayısının 1 milyonu bulacağını tahmin ettiklerini ve bu duruma göre hazırlık yaptıklarını söyledi

Wohlfarth, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bosch olarak her zaman kendilerini yenileyip, çağın gereklerini yerine getirerek piyasada sözü geçen bir kurum olmak istediklerini belirtti.

”2020’de 1 milyon elektrikli araç olacak”

Şirket olarak yaptıkları araştırmalarda 2020’den sonra dünya genelinde elektrikli araç sayısının 1 milyonu bulacağını tahmin ettikleri dile getiren Wohlfarth, şöyle devam etti:

”’Bu konuda hiçbir soru işareti yok. Çünkü gelecekte araçların büyük bir kısmı elektrikli olacak. Ama tabii bu hemen yarın olmayacak. Bu belirli bir aşama, belli bir sürenin sonunda olacak. Şunu kesinlikle unutmamamız gerekiyor ki, 2020’de halen üretilen araçların büyük bir kısmı dizel, benzin veya gazla gidiyor olacak. Bu çok önemli. Biz Bursa’da zaten bu araçlar için enjektör üretiyoruz. Tabii ki zamanı geldiği zaman elektrikli araçlar için de gerekli üretimi yapacağız. Bu nedenle bizim için önemli olan, bu araçların da enjektörlerini de mümkün olduğu kadar ileri teknoloji ile üretmek ve buna paralel olarak da, geleceğin teknolojisi olan elektrikli motorlar için de yatırım yapıyor olmak. Şu anda biz ikisini paralel yürütüyoruz.”

”Otomotiv sektöründe partnerliğe devam”

Bosch olarak bir taraftan ürünlerini son teknolojiyle üretip geliştirirken, bir taraftan da yeni ürünlerin hazırlığını yaptıklarını belirten Wohlfarth, ”Çünkü gelecekte de Bosch olarak, önemli bir yan sanayi olarak otomotiv piyasasının partnerliğini sürdürmek istiyoruz. Bizim hedefimiz bu. Bursa fabrikası olarak da gelecek teknolojisinin neresinde yer alacağımıza dair çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bu yönde ilerliyoruz. Şu anda gerek iş mükemmelliğindeki seviyemiz, gerek de müşteri memnuniyeti anketlerindeki verilerimizle, Bosch içerisinde bu seviyede çok üst konumda yer aldığımızı söyleyebilirim. Bunu bu şekilde sürdürmeye devam edersek, önümüzdeki yeni teknolojiler içerisinde önemli bir ayak da Bursa fabrikası olacak” dedi.

Haber kaynağı : AA

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: