Audı ve Porsche’nin Tercihi Pırellı

Audı ve Porsche’nin Tercihi Pırellı

24 Eylül 2011 0 Yazar: ElektrikliOto

Dünyanın Önde Gelen Otomobil Üreticilerinden Audi Ve Porsche, Yeni Modellerinde Orijinal Ekipman Olarak Pirelli’yi Tercih Etti.

P Zero lastikleri ile yüksek performans lastiklerinde referans noktası haline gelen Pirelli, Cinturato ailesiyle de yeşil performans konusunda sektöre öncülük etmeye devam ediyor. Porsche, dünya tanıtımını Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirdiği yeni 911 Carrera modelinde Pirelli P Zero’yu orijinal ekipman olarak seçerken, Mart ayında lanse edilen Cinturato P1’in ön ve arka aksta farklı ölçülere sahip olan yeni 21 inçlik özel üretim versiyonu , Audi’nin elektrikli otomobil konsepti Urban Concept’in orijinal ekipman tercihi oldu.

P Zero ile yüksek performans
Pirelli’nin yüksek performans serisi P Zero, Porsche’nin öncelikli tercihi olmaya devam ediyor. Alman üreticinin Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünya lansmanını gerçekleştirdiği yeni 911 Carrera’da ön aksta 245/35 ZR 20 ölçülü P Zero’Lara yer verilirken, arka aksta ise 295/30 ZR 20 ölçüsünde P Zero’lar kullanılıyor. Yeni Porsche 911 Carrera için geliştirilen P Zero sadece yüksek performans sunmakla kalmıyor, aynı zamanda yüksek performanslı kullanımların başlıca sorunu olan yüksek ısı ve esneklik konusunda da etkin bir performans ortaya koyuyor.

Cinturato P1 Special Edition ile elektrikli otomobillere özel çözüm
Trendleri yakından takip eden Pirelli, Mart 2011’de tanıtımını gerçekleştirdiği Cinturato P1’i geliştirmeye devam ediyor. Audi’nin Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünya lansmanını gerçekleştirdiği elektrikli otomobil konsepti Urban Concept’te orijinal ekipman olarak ilk kez görücüye çıkan Pirelli Cinturato P1 Special Edition önde 125/60 R 21 ve arkada 145/50 R 21 ölçülerine sahip. Cinturato P1 Special Edition, Pirelli’nin elektrikli otomobillere özel çözümler üretmeye devam edeceğinin en önemli göstergesi.
Haberler.Com [3012668] Haber Yayın Tarihi : 23.09.2011 17:41

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: