Audi’ye Çakma Motor Sesi

Audi’ye Çakma Motor Sesi

10 Nisan 2012 0 Yazar: ElektrikliOto

Audi, geliştirmekte olduğu elektrikle çalışan R8 e-tron modeli için ilginç bir yenilik tasarlıyor. Tamamen sessiz çalışan arabada yapay motor sesi bulunacak.

Birçok büyük firmanın elektrikli arabalar üzerinde çalıştığı biliniyor. Audi de bu markalardan birisi. Ancak Audi, elektrikli arabası için ilginç bir yenilik tasarlıyor.

Yayalar için yoldaki arabaların çıkardığı motor sesleri önemli bir uyarıcı. Ancak bilindiği üzere elektrikli araçlarda söz konusu olabilecek bir motor sesi yok.

Audi, yayaların araba geldiğini anlaması için elektrikli aracı R8 e-tron için motor sesi ekleme çalışmaları yapıyor. Böylelikle araç, daha kolay farkedilebilecek.

Audi’nin bu fikri her ne kadar yayalar için hayat kurtarıcı olsa da bu sistemin tamamen dijital olacağı düşünülecek olursa arabanın hacklenerek motor sesi yerine başka sesler yüklenip yüklenemeyeceği merak konusu.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Related Images: